zbiórka

i

Autor: UM Elbląg

Idą Święta czas otworzyć serca. Kiermasz dla Mikiego i zbiórka dla czworonogów

2022-12-07 11:33

Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan odbędzie się kolejny już specjalny kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie w całości na rehabilitację Mikołaja – małego elblążanina. W tym samym czasie wraca ceniona przez mieszkańców zbiórka rzeczowa i finansowa z przeznaczeniem dla elbląskich zwierzaków: psów i kotów.

Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan odbędzie się kolejny już specjalny kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie w całości na rehabilitację Mikołaja – małego elblążanina. Chłopiec w ubiegłym roku zakrztusił się w przedszkolu winogronem, obecnie jest w śpiączce i potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

W świątecznym czasie myślimy nie tylko o swoich bliskich, ale też chętniej otwieramy swoje serca na potrzebujących. Dlatego pomiędzy Katedrą a Ratuszem Staromiejskim zostanie ustawiony kram, w którym mieszkańcy będą mogli zakupić rękodzieło, ozdoby świąteczne, stroiki, świeczniki, świąteczne pierniki i książki. Wszystkie przedmioty zostały przekazane na kiermasz dla Mikołaja bezpłatnie przez darczyńców. Będzie w czym wybierać, a przy okazji wspomóc tak potrzebną rehabilitację Mikołaja.

Zapraszamy w najbliższą sobotę, 10 grudnia, w godz. 11-20 oraz w niedzielę, 11 grudnia, od godz. 11 do 18.

Zbiórkę na rzecz czworonogów realizuje Urząd Miejski w Elblągu wspólnie z OTOZ Animals oraz wolontariuszami z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Czekamy w namiocieSpecjalnie oznaczony namiot, gdzie będzie można wesprzeć zwierzaki, ustawiony będzie przed Ratuszem Staromiejskim w sobotę i niedzielę (11 i 12 grudnia) od godz. 11 do zakończenia imprezy na Starym Mieście.    

Elblążanie będą mogli wesprzeć zwierzęta w bezpośredni sposób przynosząc do namiotu:

•   dobrej jakości karmę suchą oraz mokrą dla psów i kotów.•   koce, ręczniki bawełniane•   żwirek dla kotów•   klatki transportowe dla psów i kotów (różne rozmiary - najlepiej duże)•   ręczniki papierowe i podkłady higieniczne•   płyny zawierające chlor, które używane są do dezynfekcji i mycia kojców.

Wszystkie te rzeczy pozwolą zwierzętom w lepszych warunkach przetrwać zimę i zachować dobrą kondycję.

Kwestujemy na starówceW pobliżu namiotu i wzdłuż Starego Rynku prowadzona będzie przez uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących kwesta na rzecz zwierząt. W tym roku zbieramy na specjalistyczny sprzęt weterynaryjny - pompę dyfuzyjną.

Jan Nowicki nie żyje
Sonda
Czy nadal chodzisz w ubraniach, które mają już parę lat?