Hokeiści z dobrymi wynikami

i

Autor: UKS Wikingowie

Hokeiści z Elbląga wzięli udział w turnieju eliminacyjnym Czerkawski CUP

2020-11-24 11:43

Najmłodsi hokeiści z Elbląga wzięli udział w turnieju eliminacyjnym Czerkawski CUP na lodowisku Torwar w Warszawie. To najważniejsze wydarzenie hokejowe w Polsce z udziałem dzieci grających w minihokeja na lodzie. Wikingowie zaprezentowali się zaskakująco dobrze. Bramki dzielnie bronił niezastąpiony Alex Jóźwiak, który zdecydowanie wykonał na turnieju największą pracę.

Udany debiut elbląskich zawodników

Większość zawodników, która zagrałą w turnieju rozpoczęła przygodę z hokejem wraz z początkiem roku lub początkiem sezonu hokejowego, tym większe jest zaskoczenie, że na pięć rozegranych meczów wygrali aż trzy spotkania.

Bramki strzelili: Justyna (2), Gustaw (2), Michał (2), Max (1).

Wikingowie ulegli tylko drużynie z Warszawy oraz Gdańska (obie uzyskały awans do finału Czerkawski Cup). Z obiema drużynami przegraliśmy w meczach grupowych. Jesteśmy przekonani, że gdybyśmy zostali wylosowani do drugiej grupy moglibyśmy powalczyć nawet o awans, niestety los zdecydował, że spotkaliśmy się z oporem ze strony dwóch najmocniejszych drużyn.

Poza podium, ale z dobrym rokowaniem

  Pod skrzydłami trenera Ireneusza Wali młodzi Wikingowie pokonali Bydgoszcz oraz dwukrotnie Poznań.  Finalnie UKS WIkingowie zajął piąte miejsce w turnieju.Przed naszymi najmłodszymi Wikingami jeszcze sporo pracy, żeby walczyć na równym poziomie z najlepszymi, ale zapału i energii im na szczęście nie brakuje, więc pozostaje tylko trenować, trenować i jeszcze raz trenować. Bardzo cieszymy się, że MOSiR Elbląg daje nam taką możliwość - mówi trenerka Dorota Jaskulska

Dlaczego warto montować czujki czadu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE