Nagrodzony pływak, Marcel Jureko

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu

Gratulacje dla pływaka. Prezydent Elbląga docenia rekordzistę Polski

2024-02-01 14:03

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się z utalentowanym pływakiem UKP Jedynka Marcelem Jureko oraz jego trenerem Tomaszem Wysockim. Podczas spotkania Prezydent pogratulował ostatnich sukcesów odniesionych na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat.

Marcel Jureko trenuje pływanie w Uczniowskim Klubie Pływackim Jedynka Elbląg. W grudniu ub. roku podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat zdobył trzy medale, w tym złote na 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz srebrny na 50 m stylem klasycznym. Dodatkowo podczas rywalizacji na 100 m stylem klasycznym z czasem 1.01,29 ustanowił nowy rekord Polski 15-latków. To pierwszy rekordzista Polski z UKP Jedynka, klubu, który w tym roku będzie obchodził 20-letnie istnienia.

Z utalentowanym pływakiem, jego trenerem Tomaszem Wysockim i prezesem klubu Katarzyną Jureko spotkał się Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

- Składam najserdeczniejsze gratulacje z okazji ostatnich sukcesów sportowych – mówił Prezydent Witold Wróblewski. - Cieszę się, że mamy w Elblągu tak zdolnych sportowców. Jeszcze raz gratuluję i trzymam kciuki za kolejne sukcesy. Liczę, iż trud wkładany w rozwijanie wyjątkowej pasji zaowocuje kolejnymi sukcesami na zawodach krajowych i międzynarodowych. Życzę wszelkiej pomyślności, satysfakcji i wytrwałości w realizacji obranych celów.

Przed Marcelem kolejny sezon, w którym, jak sam mówi, stawia sobie poprzeczkę jeszcze wyżej.

- W nowym roku chcemy powalczyć o wypełnienie minimum na Mistrzostwa Europy juniorów – zapowiadają zawodnik i jego trener.

UKP Jedynka jest jednym z ponad 30 klubów, które wspiera Miasto Elbląg. Klub nieodpłatnie korzysta z bazy sportowej, organizując treningi w zmodernizowanej w 2017 roku Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej 68. W ubiegłym roku klub otrzymał również dotację na upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży jako sposób przeciwdziałania uzależnieniom. W 2023 r. Marcel Jureko był stypendystą sportowym Miasta Elbląg, a także otrzymał nagrodę Prezydenta Elbląga za wyniki osiągnięte w 2022 r.