pojemniki

i

Autor: UM Elbląg

Elblążanie są eko. Pierwsze elektro statytyki ze zbiórki w pojemnikach

2022-10-28 10:18

Po pierwszym miesiącu funkcjonowania specjalnych czerwonych pojemników do zbierania elektrośmieci mieszkańcy Elbląga zebrali do nich łącznie 344 kg elektroodpadów. Natomiast bezpośrednio z domów i mieszkań odebrano 36 opadów wielkogabarytowych o łącznej wadze 2 357 kg.

Od września Elbląg jest pierwszym miastem w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie funkcjonują specjalne czerwone pojemnikami na elektrośmieci.

Pojemniki te, to element ogólnopolskiego systemu zbierania zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych od mieszkańców miast oraz od firm. Projekt umożliwia pozbywanie się różnego rodzaju elektrycznych śmieci.

Mniejsze urządzenia, o wymiarach do 40x50x20 cm można oddać do czerwonych pojemników

Natomiast urządzenia takie jak lodówki, kuchenki, telewizory, czy drukarki można przekazać zamawiając bezpłatny odbiór, który obejmuje również wyniesienie sprzętu z mieszkania. Odbiór można zamówić wypełniając formularz odbioru na stronie elektryczneśmieci.pl lub dzwoniąc na infolinię 572 102 102.Elektryczne śmieci zostaną odebrane i co dalej? Wszystkie trafiają do profesjonalnych zakładów przetwarzania, gdzie odzyskuje się z nich cenne substancje i materiały: metale żelazne, nieżelazne, tworzywa sztuczne. Odzyskane w ten sposób surowce wykorzystywane są przy produkcji nowych urządzeń i produktów.

Projekt realizowany jest we współpracy Miasta oraz spółki przetwarzającej zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne – MB Recycling, a pod względem merytorycznym i edukacyjnym wspierany przez Fundację Odzyskaj Środowisko.

Granica polsko-białoruska. Służby Łukaszenki przygotowują imigrantów do sforsowania granicy
Sonda
Czy popierasz zmianę czasu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE