pojemniki

i

Autor: UM Elbląg

Elblążanie są eko. Pierwsze elektro statytyki ze zbiórki w pojemnikach

2022-10-28 10:18

Po pierwszym miesiącu funkcjonowania specjalnych czerwonych pojemników do zbierania elektrośmieci mieszkańcy Elbląga zebrali do nich łącznie 344 kg elektroodpadów. Natomiast bezpośrednio z domów i mieszkań odebrano 36 opadów wielkogabarytowych o łącznej wadze 2 357 kg.

Od września Elbląg jest pierwszym miastem w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie funkcjonują specjalne czerwone pojemnikami na elektrośmieci.

Pojemniki te, to element ogólnopolskiego systemu zbierania zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych od mieszkańców miast oraz od firm. Projekt umożliwia pozbywanie się różnego rodzaju elektrycznych śmieci.

Mniejsze urządzenia, o wymiarach do 40x50x20 cm można oddać do czerwonych pojemników

Natomiast urządzenia takie jak lodówki, kuchenki, telewizory, czy drukarki można przekazać zamawiając bezpłatny odbiór, który obejmuje również wyniesienie sprzętu z mieszkania. Odbiór można zamówić wypełniając formularz odbioru na stronie elektryczneśmieci.pl lub dzwoniąc na infolinię 572 102 102.Elektryczne śmieci zostaną odebrane i co dalej? Wszystkie trafiają do profesjonalnych zakładów przetwarzania, gdzie odzyskuje się z nich cenne substancje i materiały: metale żelazne, nieżelazne, tworzywa sztuczne. Odzyskane w ten sposób surowce wykorzystywane są przy produkcji nowych urządzeń i produktów.

Projekt realizowany jest we współpracy Miasta oraz spółki przetwarzającej zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne – MB Recycling, a pod względem merytorycznym i edukacyjnym wspierany przez Fundację Odzyskaj Środowisko.

Granica polsko-białoruska. Służby Łukaszenki przygotowują imigrantów do sforsowania granicy
Sonda
Czy popierasz zmianę czasu?