Święto Chleba

i

Autor: JS

Elbląskie Święto Chleba czas zacząć. Zaglądamy na jarmark na Starym Mieście [zdjęcia]

2023-08-25 14:27

Przez trzy dni Stare Miasto w Elblągu będzie tętniło życiem, kusiło zapachami i smakami. W każdej części starówki będzie można znaleźć coś interesującego. Oprócz wypieków, na stoiskach znajdziemy wyroby cukiernicze, wędliny, żywność ekologiczną czy rękodzieło.

Elbląskie Święto Chleba to także wspólne gotowanie, warsztaty wyrabiania i pieczenia chleba, prezentacje, spektakle i koncerty. W tym roku na scenie wystąpią m.in.: Klezmafour i Elbląska Orkiestra Kameralna, Afromental, Muchy, Orkiestra na Dużym Rowerze oraz Natalia Nykiel. Nie zabraknie też klubowej muzyki z DJ-em. Mieszkańcy będą również mogli wysłuchać koncertu z okazji Święta Niepodległości Ukrainy w wykonaniu orkiestry i solistów Teatru Muzycznego z Łucka. Odbędzie się on w Ratuszu Staromiejskim w niedzielę o godz. 18.00.

Dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego zamieni się w „bajeczną” strefę, do której zapraszamy całe rodziny, a w niej: „dmuchańce”, kraina zabaw i sportu, warsztaty rzeźbienia w drewnie, pokaz kowalstwa oraz kraina „Majsterkowo” z Castoramą. Na Wyspie Spichrzów czekać będzie wesołe miasteczko z karuzelami innymi atrakcjami.

Na Bulwarze Zygmunta Augusta znajdziemy Strefę Relaksu i Zdrowia, w której prowadzone będą między innymi badania profilaktyczne. Każdy odwiedzający będzie mógł odpocząć i nabrać siły na dalsze zwiedzanie. Nie obędzie się bez rywalizacji sportowych – w sobotę niezwykle widowiskowy wyścig smoczych łodzi na rzece Elbląg, a w niedzielę zawody na deskach SUP.  

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia https://elblag.eu/SCH2023.pdf  i do udziału w tegorocznej imprezie.

„XVII Elbląskie Święto Chleba jest realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w konkursie „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w 2023”.