Jarmark na elbląskiej starówce

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu

wydarzenia

Elbląski Jarmark Wielkanocny 2024. Starówka wypełni się straganami. Sprawdź szczegóły!

2024-03-11 7:59

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. By mieszkańcy mogli poczuć świąteczny klimat i przygotować się do świętowania, miasto postanowiło zorganizować I Elbląski Jarmark Wielkanocny. Gdzie i kiedy się odbędzie? Szczegóły w artykule poniżej.

Jarmark Wielkanocny w Elblągu 2024. Kiedy i gdzie się odbędzie?

W tym roku święta wielkanocne obchodzić będziemy nieco szybciej niż ostatnio, bo już na przełomie marca i kwietnia. Przygotowania do Wielkanocy rozpoczęło już także miasto Elbląg. Specjalnie dla mieszkańców zorganizowany zostanie pierwszy Elbląski Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie odbędzie się na Starym Mieście w dniach 16-17 marca w godzinach od 11.00 do 17.00. W tym czasie starówka wypełni się straganami i stoiskami ze świątecznymi specjałami, rękodziełem, żywnością, także regionalną i towarami wszelakimi.

Jeszcze do 11 marca trwa przyjmowanie zgłoszeń wystawców, chcących zaprezentować swoje towary na Jarmarku. – Wystawco zrób to już dziś, aby mieć pewność, że Twoje stoisko będzie częścią tego wyjątkowego wydarzenia! Dołącz do naszego zespołu wystawców i wspólnie stwórzmy niezapomniany I Elbląski Jarmark Wielkanocny – zachęcają organizatorzy, czyli Elbląski Samorząd oraz Elbląski Klub Szefów Kuchni. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie na adres: jarmark@eksk.eu lub telefonicznie pod numerem: 663-997-171, 513-976-123.

Dwa jarmarki wielkanocne w Elblągu

To jednak niejedyny wielkanocny jarmark, który odbędzie się w Elblągu. Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" planuje zorganizować 24 marca wydarzenie "Pogrzeb żuru i śledzia. Wielkanocny Jarmark Sztuki Ludowej 2024". Będą świąteczne przysmaki, wielkanocne ozdoby, wyjątkowe rękodzieło czy nietuzinkowe upominki dla najbliższych.

I elbląski Jarmark Wielkanocny

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu

Quiz? Czy wiesz wszystko o Wielkanocy? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Z jakim żydowskim świętem powiązana jest wielkanoc?
Wielkanoc 2024
Czym różnią się hiszpańskie tradycje wielkanocne od polskich?