Platforma SP 11

i

Autor: Szkoła Podstawowa nr 11

Elbląscy uczniowie w międzynarodowym projekcie. Tu chodzi o język i relacje

2021-01-19 11:19

Europejska platforma współpracy szkół – eTwinning – jest narzędziem, dzięki któremu uczniowie mają okazję poznać swoich zagranicznych rówieśników i komunikować się z nimi w najbardziej naturalnym środowisku, jakim jest spontaniczna rozmowa podczas realizacji międzynarodowych projektów współpracy szkół – bez kosztów i spotkań na żywo.

Uczniowie elbląskiej JEDENASTKI zaangażowali się w realizację takiego właśnie projektu pt. eTwinningland. Od listopada trwają działania w projekcie, który ma na celu przede wszystkim kształcenie kompetencji językowych uczniów, ponieważ językiem projektu jest język angielski. Ponadto, uczniowie poszerzą umiejętności wykorzystania TIK, kompetencje miękkie takie jak praca w zespole  międzynarodowym, kreatywność, komunikatywność czy organizację pracy. ETwinningland to projekt, w którym siły jednoczą szkoły z Polski, Turcji, Ukrainy, Macedonii, Grecji i Serbii.

Czwartoklasiści zalogowali się już na platformę Twin Space, a podczas spotkań z opiekunem projektu dokonali autoprezentacji z pomocą aplikacji Chatterpix, która znalazła się na blogu projektu. Poza tym, przygotowali kartki świąteczne z własnymi życzeniami w języku projektu. Projekt eTwinningland trwa dalej, a w planach jest między innymi tworzenie avatarów czy kolejne videokonferencje. 

Nielegalne imprezy we Wrocławiu

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?