Bienalle

i

Autor: Nadleśnictwo Elbląg

Elbląg wzbogaci się o 5 nowych rzeźb, które staną w Bażantarni

2021-08-24 9:00

Do piątku w Elbląskiej Bażantarni będziemy mogli podziwiać jak powstają drewniane rzeźby, które ostatecznie będą gotowe na sobotni finał Biennale Form Drewnianych w trakcie Elbląskiego Święta Chleba. Rzeźbiarze ze Stowarzyszenia Republika Rzeźbiarzy dostali nie łatwe zadanie stworzenia wybranych postaci z Elbląskich legend i opowieści.

Dzięki inicjatywie lokalnych leśników z Nadleśnictwa Elbląg i włodarzy naszego miasta, Elbląg wzbogaci się o 5 nowych rzeźb, które będą zdobić bażantarnię i czerwony szlak Kopernikowski, a jeśli projekt zakończy się sukcesem być może w kolejnych latach będą powstawały następne postacie.

Rzeźbiarze ze Stowarzyszenia Republika Rzeźbiarzy dostali nie łatwe zadanie stworzenia wybranych postaci z Elbląskich legend i opowieści. Po stworzeniu rzeźb i zaprezentowaniu ich podczas nadchodzącego Elbląskiego święta, rzeźby zostaną zainstalowane wzdłuż czerwonego szlaku Kopernikowskiego, a ich zadaniem będzie zachęcanie do odwiedzania i promocja Elbląga i okolicznych lasów.

Lokalizację rzeźb będzie można odkryć wędrując czerwonym szlakiem Kopernikowskim lub wyszukując je na aplikacji mobilnej „Kraina Buka” ( link: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.wm.kraina.buka&gl=PL) utworzonej przez Nadleśnictwo Elbląg i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

Zapraszamy do odwiedzania rzeźbiarzy pracujących przy biurze Nadleśnictwa Elbląg w Bażantarni, w godzinach od 10 do 18 i dopingowanie ich pozytywną reakcją, na powstające działa.

Postępy prac będzie można śledzić także na profilu społecznościowym nadleśnictwa.

Mistrzostwa Polski Strongman w parach. Białystok 2021

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE