Porozumienie podpisane

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu

SPORT

Elbląg. Współpraca na rzecz sportu dzieci i młodzieży

2024-04-10 11:07

Prezydent Elbląga podjął decyzję o podpisaniu porozumienia, dotyczącego udziału w programie Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży – hokej na lodzie. Umowa zawarta ze Śląskim Związkiem Hokeja na Lodzie obowiązuje do końca bieżącego roku.

Podpisane porozumienie między samorządem Elbląga a Śląskim Związkiem Hokeja na Lodzie to kontynuacja współpracy, która rozpoczęła się w 2022 r. W ramach zawartego porozumienia władze miasta zobowiązały się do bezpłatnego udostępniana bazy sportowej, to jest lodowiska Helena przy ul. Karowej, na potrzeby szkolenia młodych hokeistów Uczniowskiego Klubu Sportowego Wikingowie Elbląg.

Z kolei do obowiązków Śląskiego ZHL należy m.in. sfinansowanie wynagrodzenia kadry trenerskiej uczestniczącej w projekcie, a także wyposażenie w niezbędny sprzęt sportowy obiektu, w granicach dotacji pozyskanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Tegoroczny projekt obejmie młodych hokeistów UKS Wikingowie w kat. U11 oraz trenera. W ramach porozumienia będą się odbywały w tygodniu dwie jednostki treningowe w wymiarze po 2 godziny.

Samorząd Elbląga jest partnerem również w innych programach realizowanych przez polskie związki sportowe i kluby, których celem jest szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w następujących dyscyplinach: piłka ręczna (Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej), piłka nożna (Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego), siatkówka (Siatkarskie Ośrodki Szkolne), lekka atletyka (Lekkoatletyka dla każdego) i łyżwiarstwo (Łyżwiarski Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży). W tych programach uczestniczy blisko 300 zawodniczek i zawodników oraz 14 trenerów.