Elbląski zakład pogrzebowy

i

Autor: Natasza Jatczyńska

Elbląg. Pracownicy zakładu pogrzebowego Charon okradali zmarłych? Wstrząsające nagranie w sieci

2022-10-12 8:46

Okradanie ciał zmarłych, bezczeszczenie zwłok i handel narkotykami. Tak w opublikowanym w sieci filmie były pracownik przedstawia sytuację w Zakładzie Pogrzebowym CHARON w Elblągu. Do policji trafiło już zawiadomienie w tej sprawie.

Mężczyzna przepracował w Zakładzie Pogrzebowym CHARON w Elblągu nieco ponad miesiąc. W opublikowanym w sieci filmie twierdzi, że został zwolniony, bo nie godził się na okradanie zmarłych i ich niegodne traktowanie.

- Pięć tygodni temu zacząłem pracować w zakładzie pogrzebowym, który nazywa się Charon. Były dwie sytuacje, w których pracownik zbezcześcił ciało. Okradł trumnę i przeszukał zmarłego, czy nic nie ma w ubraniu. Trumna była w grobie po pogrzebie, rodzina się rozeszła, a pracownik otworzył trumnę. Wieko trumny nie zostało zamknięte, a tylko przysypane ziemią. (…) Przeszkadzałem innym pracownikom, bo nie mogli przy mnie okradać zmarłych - opowiadał pan Eryk, były pracownik zakładu elbląskiego pogrzebowego Charon.

Piotr Buczkowski, właściciel zakładu pogrzebowego twierdzi natomiast, że wideo nastawione jest na "spowodowanie sensacji", i że to pomówienia oraz, być może, próba wyeliminowania jego firmy z elbląskiego rynku. Jego zdaniem materiał wideo przedstawia nieprawdziwe informacje na temat zakładu.

- Materiał ten został przygotowany w sposób naruszający elementarne standardy pracy dziennikarskiej. Bazuje on tylko i wyłącznie na relacji jednej strony, niezadowolonego pracownika, który szkaluje swojego pracodawcę.

Oświadczenie zakładu pogrzebowego Charon w Elblągu

Elbląski zakład pogrzebowy zapowiedział, że podejmie kroki prawne przeciwko autorowi filmu oraz swojemu byłemu pracownikowi.