Elbląski zakład pogrzebowy

i

Autor: Natasza Jatczyńska

Elbląg. Pracownicy zakładu pogrzebowego Charon okradali zmarłych? Wstrząsające nagranie w sieci

2022-10-12 8:46

Okradanie ciał zmarłych, bezczeszczenie zwłok i handel narkotykami. Tak w opublikowanym w sieci filmie były pracownik przedstawia sytuację w Zakładzie Pogrzebowym CHARON w Elblągu. Do policji trafiło już zawiadomienie w tej sprawie.

Mężczyzna przepracował w Zakładzie Pogrzebowym CHARON w Elblągu nieco ponad miesiąc. W opublikowanym w sieci filmie twierdzi, że został zwolniony, bo nie godził się na okradanie zmarłych i ich niegodne traktowanie.

- Pięć tygodni temu zacząłem pracować w zakładzie pogrzebowym, który nazywa się Charon. Były dwie sytuacje, w których pracownik zbezcześcił ciało. Okradł trumnę i przeszukał zmarłego, czy nic nie ma w ubraniu. Trumna była w grobie po pogrzebie, rodzina się rozeszła, a pracownik otworzył trumnę. Wieko trumny nie zostało zamknięte, a tylko przysypane ziemią. (…) Przeszkadzałem innym pracownikom, bo nie mogli przy mnie okradać zmarłych - opowiadał pan Eryk, były pracownik zakładu elbląskiego pogrzebowego Charon.

Piotr Buczkowski, właściciel zakładu pogrzebowego twierdzi natomiast, że wideo nastawione jest na "spowodowanie sensacji", i że to pomówienia oraz, być może, próba wyeliminowania jego firmy z elbląskiego rynku. Jego zdaniem materiał wideo przedstawia nieprawdziwe informacje na temat zakładu.

- Materiał ten został przygotowany w sposób naruszający elementarne standardy pracy dziennikarskiej. Bazuje on tylko i wyłącznie na relacji jednej strony, niezadowolonego pracownika, który szkaluje swojego pracodawcę.

Oświadczenie zakładu pogrzebowego Charon w Elblągu

Elbląski zakład pogrzebowy zapowiedział, że podejmie kroki prawne przeciwko autorowi filmu oraz swojemu byłemu pracownikowi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE