Kroki

i

Autor: UM Elbląg

Elbląg na 8 miejscu w Polsce w robieniu kroków. Zobacz kto wygrał

2023-07-14 9:48

To ich aktywność zdecydowała, że Elbląg zajął wysokie 8 miejsce, na 66 miast, w konkursie pn. Health Cities. Konkurs o charakterze proekologicznym i prozdrowotnym zorganizowała Grupa LUX MED.

Wyzwanie Healthy Cities propaguje ideę podejmowania aktywności fizycznej, którą da się przeliczyć na kroki. Można było chodzić, spacerować, biegać, a nawet tańczyć – każda aktywność miała znaczenie. Trzy pierwsze miasta z największą ilością kroków zdobyły pieniądze z przeznaczeniem na zielony budżet. Choć elbląska grupa nie była zbyt liczna, to jednak dzięki dużej ilości kroków które udało im się zrobić wywindowali Elbląg aż na 8 miejsce. Niektóre osoby miały za sobą kilka dni z rzędu kiedy robiły po 30 tysięcy kroków.

Janusz Nowak wiceprezydent Elbląga spotkał się dziś z trojgiem najbardziej aktywnych mieszkańców i wręczył im miejskie gadżety zachęcając do dalszej aktywności. Najbardziej aktywni elblążanie to: 1. Joanna Pięta, 2. Tomasz Zabłoński, 3. Dariusz Majewski.

Śmiertelny wypadek w metrze. Stacje w centrum Warszawy zamknięte
Sonda
Co widzisz na obrazku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE