odprawa

i

Autor: KMP ELBLĄG

Elbląg: Komendant, podczas odprawy podsumował rok 2022

2023-02-06 14:09

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca 2022 rok. Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko przedstawił minione 12 miesięcy w liczbach, mówił także o oczekiwaniach oraz planach na rok 2023.

Odprawa była podsumowaniem 12 miesięcy policyjnej służby. Przedstawiono na niej wyniki jakie osiągnęli policjanci w wykrywaniu przestępstw i ściganiu ich sprawców. W odprawie, której przewodniczył insp. Robert Muraszko Komendant Miejski Policji w Elblągu, udział wzięli także przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, samorządowcy oraz ci, którzy nadzorują policyjną pracę a więc przedstawiciele prokuratury.

Uśredniając, dziennie w Elblągu:

- służbę patrolowo-interwencyjną oraz obchodową pełni 61 policjantów,

- do służby na drodze kierowanych jest 21 policjantów ruchu drogowego,

- policjanci w ciągu jednego dnia badają trzeźwość ponad 167 kierujących,

- podejmują także ponad 68 interwencji.

Podczas odprawy omówiono wyniki osiągnięte w 2022 roku oraz plany na kolejne lata. W minionym roku odnotowano 4070 wszystkich przestępstw. Tych o charakterze kryminalnym było 2815. Przestępstw gospodarczych było 739, narkotykowych zaś 163. Policjanci kryminalni w 2022 roku zabezpieczyli blisko 50 kg amfetaminy.

Wykrywalność przestępstw ogółem wyniosła w Elblągu 66,6 proc.

Jeżeli chodzi o wykrywalność kryminalną w kategorii np. bójek i pobić to wyniosła ona 100 procent, uszkodzenia ciała to wynik wykrywczy na poziomie 97,4 proc. a w kategorii rozboje wykrywalność sięgnęła 94,7 procent.

W 2022 roku zatrzymano 359 osób poszukiwanych, 332 sprawców „na gorącym uczynku” a do wytrzeźwienia trafiło 1258 osób.

Na naszym terenie miały miejsce 73 wypadki drogowe, w których rannych zostały 83 osoby a 7 zginęło. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w minionym roku sprawdzili trzeźwość ponad 61,5 tys. kierujących co daje średnio 100 badań dziennie.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Kryminalnej oraz policjanci dzielnicowi w 2022 roku odbyli 105 spotkań z dziećmi i młodzieżą, w których wzięło udział łącznie blisko 3000 uczniów. Mowa tu o takich programach prewencyjnych jak Cyberprzemoc czy Profilaktyka Smyka.

- Dziękuję tym wszystkim, którzy swoją służbą przyczyniają się codziennie do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta i powiatu - mówił insp. Robert Muraszko, podsumowując odprawę.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Sonda
Gdzie najczęściej oglądasz program Kuby Wojewódzkiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE