Wakacyjne, policyjne kontrole autobusów

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu Wakacyjne, policyjne kontrole autobusów

Dziecko jedzie autobusem na wakacje? Zadbaj o jego bezpieczeństwo

2021-07-05 12:39

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem elbląskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Stałe patrole policjantów ruchu drogowego wystawiane będą od 1 lipca aż do końca wakacji. Funkcjonariusze będą czekali na autokary od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 9.00 na parkingu przed PWSZ przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Ponadto kontrole przeprowadzane będą w miejscu wskazanym przez osoby zamawiające po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Przedstawiamy także wykaz punktów kontroli autobusów dla województwa warmińsko-mazurskiego. Chodzi głównie o usprawnienie kontroli drogowych autokarów wyjeżdżających z dziećmi i młodzieżą na wycieczki. Organizatorzy chcąc, aby Policja dokonała kontroli przed wyjazdem powinni to zgłaszać telefonicznie. Wówczas patrol przyjedzie np. pod szkołę. Dodatkowo od 1 lipca na tego rodzaju kontrolę wystarczy przyjechać na parking PWSZ przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Policjanci z ruchu drogowego sprawdzą trzeźwość kierującego, uprawnienia do kierowania a także wyposażenie i stan techniczny autokaru. Funkcjonariusze są przygotowani na sprawdzenie nawet kilkunastu autokarów dziennie. ELBLĄG, ul. Grunwaldzka (parking przy PWSZ) w dni robocze w godz. 7.00-09.00 lub kontrole przeprowadzane w miejscu wskazanym przez osoby zamawiające po wcześniejszym uzgodnieniu Całodobowo- 47-734-15-55, w godz. 7.00-15.00 47-734-15-99.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Policyjne kontrole autobusów miejskich we Wrocławiu.
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?