mini bieg Piekarczyka w Elblągu

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu mini bieg Piekarczyka w Elblągu

Dzieci na start. Elbląski mini Bieg Piekarczyka już niebawem

2021-05-25 8:17

Mini bieg, wielkie emocje. Tak w skrócie można opisać imprezę, która odbędzie się już 19 czerwca w Elblągu. To właśnie wtedy na Torze Kalbar wystartuje kolejna edycja Mini Biegu Piekarczyka. Zapisy nadal trwają, a wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji.

Najmłodsi uwielbiają ruch i wszelką aktywność fizyczną. Szczególnie, gdy mogą ją dzielić z rodzicami czy rówieśnikami. Warto tę energię naszych milusińskich skierować na szereg ciekawych dyscyplin. Najprostszą z nich jest jednak bieganie. Mini Bieg Piekarczyka to idealny moment, aby poprzez zabawę zaprzyjaźnić nasze pociechy ze sportem. Warto zachęcić najmłodsze pokolenie do aktywności tym bardziej, że ostatnie miesiące z powodu pandemii spora część dzieci spędziła głównie przed ekranami, więc zapewnienie im ruchu powinno stać się teraz priorytetem.

W bezpiecznych warunkach każde chętne dziecko będzie mogło poczuć atmosferę poważnych zawodów i zobaczyć, że warto się starać i angażować. Zwłaszcza, że wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca, otrzymają pamiątkowy medal. Dla wielu z nich może to być początek niemałej kolekcji lub kontynuacja już wcześniej rozpoczętej sportowej rywalizacji. Najważniejsza będzie jednak przede wszystkim dobra zabawa. Po zakończeniu zawodów na terenie Toru Kalbar trwać będzie festyn, na którym dzieci będą mogły skorzystać z różnych atrakcji. Będą elektryczne hulajnogi, zabawy przygotowane przez animatorów, dmuchane zamki i wiele innych atrakcji. Współorganizatorem Mini Biegu Piekarczyka jest Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków.

W Mini Biegu Piekarczyka wszystkie trasy będą wytyczone zgodnie z kategoriami wiekowymi. Najmłodsi będą mogli pobiec razem z rodzicami lub opiekunami, a ci trochę starci samodzielnie zmierzą się z dystansami:

12-13 lat – 400 m 9-10-11 lat – 300 m 7-8 lat – 200 m 5-6 lat – 200 m 3-4 lata – 100 m (z rodzicami lub samodzielnie) 0-2 lata – 50 m (dzieci z rodzicami, chwyt za rękę)

Zgłoszenia na Mini Bieg Piekarczyka będą przyjmowane jedynie za pośrednictwem strony biegpiekarczyka.pl. Wchodząc trzeba kliknąć w menu „Zgłoszenia” i później w „Formularz zgłoszeniowy”, wówczas pojawi się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów, które są realizowane przez elektronicznezapisy.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą w formie elektronicznej do dnia 14.06.2021r. do godz. 12:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gdański bieg równości

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?