dryfował na materacu

i

Autor: MOSG

Dryfował na materacu w Krynicy Morskiej i nie mógł wrócić na ląd

2021-07-21 11:21

Pod okiem instruktora z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie 20 lipca dwóch funkcjonariuszy z Krynicy Morskiej doskonaliło swoje umiejętności w poruszaniu się czterokołowcami. W pewnej chwili przy jednym z zejściu na plażę strażnicy graniczni zauważyli grupę osób, która wyraźnie ich zatrzymywała.

Okazało się, że w morzu dryfował na materacu około 50-letni mężczyzna. Był kilkadziesiąt metrów od brzegu i miał wyraźny problem, by samodzielnie dopłynąć do plaży. Jeden z turystów telefonicznie wezwał już na pomoc służby ratunkowe. Mężczyźnie pomogli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy akurat szkolili się w pobliżu w jeździe terenowej na quadach. Funkcjonariusze natychmiast weszli do wody i po kilku minutach bezpiecznie wydostali mężczyznę na brzeg. Był osłabiony, ale nie wymagał pomocy medycznej. Akcja ratunkowa została odwołana.

Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Wioska olimpijska oczami polskich pływaków. Zobacz jak mieszkają sportowcy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE