Punkt Drive Thru w Elblągu

i

Autor: 43 batalion lekkiej piechoty w Braniewie Punkt Drive Thru w Elblągu

Drive Thru ponownie w Elblągu. Wymazy przy Grunwaldzkiej

2021-12-13 15:14

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 do Elbląga powrócił mobilny punkt pobrań wymazów, tzw. drive-thru. Od dziś (poniedziałku 13 grudnia) czynny jest na parkingu przy Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135.

Dynamiczny wzrost zakażeń na COVID-19 zarówno w naszym województwie jak i całym kraju, sprawił że w punktach pobierania wymazów tworzą się długie kolejki. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów z Elbląga i okolic, swoją działalność wznowił mobilny punkt pobrań mieszczący się na parkingu HS-W przy al. Grunwaldzkiej. Podobnie jak to było kilka miesięcy temu, obsługą elbląskiego drive-thru zajęli się żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mobilny punkt pobrań drive-thru w Elblągu czynny jest tylko w dni robocze. Wymazy są pobierane w poniedziałki w godz. 8.00-14.00, natomiast od wtorku do piątku punkt czynny jest w godz. 10.00-14.00.

Badanie w mobilnym punkcie przebiega w bardzo prosty sposób — wyjaśnia ppor. Bartłomiej Dąbrowski, dowódca 432klp w Braniewie. — Osoba skierowana na wymaz podjeżdża samochodem do punktu wyczekania, w którym przekazuje naszemu żołnierzowi swoje zlecenie na badanie i w ten sposób zostaje zarejestrowana w systemie ewidencji. Następnie zostaje skierowana do kolejnego punktu, gdzie żołnierz pobiera wymaz. Punkt w Elblągu przygotowany został przez żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i od dziś – poniedziałku, 13 grudnia – w pełni funkcjonuje.

By skorzystać z drive-thru trzeba mieć przy sobie numer skierowania (zlecenia) od lekarza rodzinnego lub sanepidu ewentualnie podać swój numer PESEL oraz posiadać dowód osobisty. Testowanie odbywa się bez wysiadania z samochodu. Należy także pamiętać by bezpośrednio przed badaniem nie spożywać posiłków, nie pić napojów, nie żuć gumy, nie płukać jamy ustnej i nosa, nie myć zębów, nie przyjmować leków oraz nie palić papierosów. Wynik testu będzie widoczny na Internetowym Koncie Pacjenta. Wgląd do niego będzie miał również lekarz POZ, a o wyniku badania powinna poinformować przychodnia POZ, która udziela świadczeń pacjentowi.


Napadł na klienta nocnego sklepu we Włocławku. Grozi mu dożywocie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE