Karty do głosowania w BO Elbląga 2024

i

Autor: Krzysztof Jaworski

SPOŁECZEŃSTWO

Decyduj! Ostatnie godziny głosowania w elbląskim Budżecie Obywatelskim

2023-11-09 13:06

Zachęcamy mieszkańców do głosowania w XII edycji Budżetu Obywatelskiego. Zdecydujmy, które zadania powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku. Głosowanie kończy się w czwartek, 9 listopada.

Ostatnie godziny głosowania w Budżecie Obywatelskim Elbląga 2024

W tym roku elblążanie mogą głosować na 91 projektów - 67 w poszczególnych okręgach i 24 projekty ogólnomiejskie. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Elbląga, bez względu na wiek. Elektronicznie do północy 9 listopada. Karty papierowe do 9 listopada do 15.30 w Urzędzie Miasta, do godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim.

Głosy można oddawać:

elektronicznie - przez stronę internetową: budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania.

tradycyjnie - ze strony budzetobywatelski.elblag.eu można pobrać i wydrukować papierowe karty do głosowania. Są one dostępne w zakładce: Dokumenty do pobrania.

tradycyjnie - poprzez karty do głosowania, które dostępne są w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) oraz w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25).

Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską. Głosując należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz swoją datę urodzin. W przypadku osób niepełnoletnich należy wypełnić oświadczenie o wyrażeniu zgody przez przedstawiciela ustawowego osoby niepełnoletniej na udział w głosowaniu na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Dane, które mieszkańcy przekazują w kartach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.

Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. Podział miasta na okręgi wyborcze dostępny jest w zakładce Dokumenty do pobrania. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.