nakrętki

i

Autor: UM Elbląg

Dbamy o środowisko i pomagamy. Dochód z nakrętek dla Mikołaja z Elbląga

2022-06-15 11:15

Prawie 1,5 tony nakrętek wrzucili mieszkańcy miasta do specjalnych pojemników w kształcie liści. W ten sposób przyczynili się do ochrony środowiska, ale również wspomogli ważny cel charytatywny. Dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczony został na rehabilitację Mikołaja, w ramach akcji „Obudź się Miki”.

- Tę inicjatywę rozpoczęliśmy rok temu, kiedy zamontowaliśmy dwa specjalne pojemniki przy ul. Nowowiejskiej oraz przy Targowisku Miejskim. Spotkała się ona z bardzo dobrym odbiorem. Mieszkańcy wrzucają nakrętki i działają na rzecz ochrony środowiska, ale tak jak mówiliśmy  jest jeszcze drugi bardzo ważny aspekt tej akcji. Zbierając nakrętki możemy wspierać akcje charytatywne. I mamy już pierwsze efekty. Dzięki mieszkańcom uzbieraliśmy prawie 1,5 tony nakrętek. Otrzymaliśmy za nie kwotę prawie 2900 zł. Te pieniądze postanowiliśmy przekazać na dalszą rehabilitację Mikołaja, który w ubiegłym roku w jednym z przedszkoli zakrztusił się winogronem. Bardzo dziękuję mieszkańcom, którzy wrzucają nakrętki. Pragnę również podziękować firmie BIOENTECH, która odebrała nakrętki i  zastosowała za nie „hojniejszą taryfę”, dzięki czemu ta kwota może być wyższa – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski, podczas briefingu prasowego.

Zachęcamy mieszkańców do dalszego zbierania!

Święto Wolnych Książek w Bydgoszczy
Sonda
Czy wysokość mandatów powinna być uzależniona od zarobków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE