uratuj komus życie

i

Autor: chor. szt. SG Michał Orysiak (zdj. archiwum W-MOSG)

Dają dobry przykład. Strażnicy graniczni z Warmii i Mazur oddają osocze

2020-12-04 12:25

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG zgłaszają się do centrum krwiodawstwa, by zdążyć z pomocą i uratować życie osobie z ciężkimi objawami zakażenia SARS-CoV-2. Ponadto w grudniu br. planowany jest wyjazd funkcjonariuszy z W-MOSG do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, którzy chcą podzielić się cennym darem, jakim jest osocze ozdrowieńców.

Funkcjonariusz z placówki Straży Granicznej w Braniewie oddał swoje osocze potrzebującym. Chor. szt. Michał Orysiak jest również honorowym dawcą krwi. Od 2003 roku systematycznie dzieli się tym życiodajnym płynem. Przekazał  ponad 23 l krwi, za co został wyróżniony przez Ministra Zdrowia Odznaką Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu.

Teraz po przebyciu choroby SARS-CoV-2 nie zwlekał i zgłosił się do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddział terenowy w Elblągu, kolejny raz ruszył na ratunek potrzebującym.

To nie jedyny taki przypadek w warmińsko-mazurskim oddziale. Dziękujemy i apelujemy o oddawanie osocza. Twój cenny dar może uratować komuś życie!

Święty Mikołaj mieszka w Srebrnej Górze

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?