czytanie akcja

i

Autor: Małgorzata Krasowska, I LO

Czytanie to dla nich dzika przyjemność. Happening I LO w Elblągu

2022-06-20 13:47

Z hasłem „Czytanie to dzika przyjemność” - na ustach i na plakacie – wyszła ku mieszkańcom Elbląga, młodzież z I LO. Nie ma piękniejszego zestawienia, jak dobra książka czytana w warunkach piknikowych. Rozłożono więc w Parku Planty koce i uczestnicy happeningu oddali się cichej lekturze swoich ulubionych autorów.

W tym samym czasie kilku licealistów rozdawało - wybranym przechodniom - książkowe prezenty, kryminały autorstwa Agnieszki Pietrzyk. Skąd pomysł akurat na to nazwisko? Wszystko dlatego, że pisarka pochodzi z Elbląga, mieszka i tworzy w naszym mieście, a jednocześnie podbija ogólnopolski rynek wydawniczy swoimi kryminałami. Naprawdę warto sięgnąć po jej powieści!

Napotkani elblążanie sami z entuzjazmem stwierdzali, że sporo czytają i oceniali inicjatywę jako świetną i kreatywną. Do tego okazało się, że dwie "poczęstowane" osoby to dawni absolwenci I LO, co nadawało tym spontanicznym sytuacjom podwójnie przyjemny wymiar.

Sponsorem happeningu było wydawnictwo „Czwarta Strona”, któremu należą się serdeczne podziękowania za przekazanie kilku egzemplarzy swoich (cudownie pachnących świeżym drukiem) publikacji.

Czerwcowe czytanie w przestrzeni miasta było powrotem uczniów „Słowaka” do – przerwanej przez pandemię - tradycji promowania czytelnictwa poprzez happeningi uliczne. Plan na przyszły rok zakłada większy rozmach akcji, o czym na pewno organizatorzy – z odpowiednim wyprzedzeniem – poinformują wszystkich pasjonatów czytania. Do zobaczenia za rok!

Ćwiczenia edukacyjne "Bezpieczne wakacje nad wodą"
Sonda
Obserwujesz Ewę Minge?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE