czytanie akcja

i

Autor: Małgorzata Krasowska, I LO

Czytanie to dla nich dzika przyjemność. Happening I LO w Elblągu

2022-06-20 13:47

Z hasłem „Czytanie to dzika przyjemność” - na ustach i na plakacie – wyszła ku mieszkańcom Elbląga, młodzież z I LO. Nie ma piękniejszego zestawienia, jak dobra książka czytana w warunkach piknikowych. Rozłożono więc w Parku Planty koce i uczestnicy happeningu oddali się cichej lekturze swoich ulubionych autorów.

W tym samym czasie kilku licealistów rozdawało - wybranym przechodniom - książkowe prezenty, kryminały autorstwa Agnieszki Pietrzyk. Skąd pomysł akurat na to nazwisko? Wszystko dlatego, że pisarka pochodzi z Elbląga, mieszka i tworzy w naszym mieście, a jednocześnie podbija ogólnopolski rynek wydawniczy swoimi kryminałami. Naprawdę warto sięgnąć po jej powieści!

Napotkani elblążanie sami z entuzjazmem stwierdzali, że sporo czytają i oceniali inicjatywę jako świetną i kreatywną. Do tego okazało się, że dwie "poczęstowane" osoby to dawni absolwenci I LO, co nadawało tym spontanicznym sytuacjom podwójnie przyjemny wymiar.

Sponsorem happeningu było wydawnictwo „Czwarta Strona”, któremu należą się serdeczne podziękowania za przekazanie kilku egzemplarzy swoich (cudownie pachnących świeżym drukiem) publikacji.

Czerwcowe czytanie w przestrzeni miasta było powrotem uczniów „Słowaka” do – przerwanej przez pandemię - tradycji promowania czytelnictwa poprzez happeningi uliczne. Plan na przyszły rok zakłada większy rozmach akcji, o czym na pewno organizatorzy – z odpowiednim wyprzedzeniem – poinformują wszystkich pasjonatów czytania. Do zobaczenia za rok!

Ćwiczenia edukacyjne "Bezpieczne wakacje nad wodą"
Sonda
Obserwujesz Ewę Minge?