Elbląski Budżet Obywatelski

i

Autor: Krzysztof Jaworski

Czas na Twój pomysł. Ostatnie godziny na składanie wniosków do elbląskiego Budżetu Obywatelskiego

2024-07-05 9:00

Do 5 lipca można zgłaszać wnioski do XIII już edycji Budżetu Obywatelskiego. To od mieszkańców zależeć będzie jakie projekty zostaną zrealizowane w najbliższym sąsiedztwie. Zachęcamy więc do zastanowienia się, co można zrobić lub poprawić we wspólnej przestrzeni naszego miasta i jakie inicjatywy zaplanować na rzecz lokalnej społeczności.

Budżet Obywatelski Elbląga - ostatnie godziny

W dwunastu edycjach BO w Elblągu zrealizowanych zostało ponad 230 projektów na łączną kwotę ponad 35 200 000 zł.

W tej edycji pula środków na realizację zwycięskich zadań wynosi 4.200.000 zł – po 620.000 zł na każdy z pięciu okręgów oraz 1.100.000 zł na inicjatywę ogólnomiejską. Dodatkowo w każdym z okręgów zostanie wydzielona kwota po 30.000 zł na małe projekty. Wartość każdego z nich nie może przekroczyć 10.000 zł. Jak zawsze pierwszy krok do realizacji Budżetu Obywatelskiego to zbieranie dobrych pomysłów od mieszkańców miasta. Składać wnioski i głosować mogą wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek, osoby niepełnoletnie za zgodą przedstawiciela ustawowego.

Start tegorocznej edycji 17 czerwca, wnioski można pobrać ze strony internetowej www.budzetobywatelski.elblag.eu, a w wersji papierowej w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz w Ratuszu Staromiejskim.

Wypełnione wnioski można składać do 5 lipca w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz w Ratuszu Staromiejskim.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 7 października. Zwycięskie projekty poznamy w II połowie listopada tego roku.