Garmin MTB Series pod Tolkmickiem

i

Autor: Labosport

Coś dla miłośników błota i stromych zjazdów. Zawody MTB w Elblągu

2023-09-25 16:35

W ostatni weekend września rozpocznie się 10. edycja Garmin MTB Series. To cykl wyścigów w kolarstwie górskim. Zawodnicy mierzą się na trasie mini - 25 kilometrów i maxi - 50 kilometrów. Pierwszy etap odbędzie się w Gdańsku, drugi w Elblągu, a wielki finał będzie miał miejsce 14 października w Kadynach.

Garmin MTB Series także w Elblągu

Pierwszy etap odbędzie się już 30 września 2023 w Gdańsku, drugi 7 października 2023 w Elblągu, a wielki finał cyklu odbędzie się 14 października 2023 w malowniczych Kadynach (gmina Tolkmicko). Zawodnicy, którzy ukończą 3 edycje wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania będzie rower górski.

Garmin MTB Series od początku istnienia cieszy się popularnością wśród amatorów ścigania na dwóch kółkach. Główna zasada zawodów brzmi: im mniej asfaltu tym lepsza zabawa! Zgodnie z hasłem, wszystkie trasy są prowadzone zawsze tak, aby zawodnicy mieli z tego jak największą zabawę. We wszystkich trzech lokalizacjach zawodnicy rywalizować będą na jednym z dwóch dystansów: MINI (ok. 25 km) i MAXI (ok. 50 km).

Drugi etap cyklu zawita do Elbląga, a trasa zostanie poprowadzona malowniczymi ścieżkami elbląskiej Bażantarni. Zawodnicy zmierzą się z wymagającą trasą, która poprowadzi m.in. przez Górę Chrobrego, Gęsią Górę, Belweder czy Dolinę Srebrnego Potoku. Bażantarnia przywita zawodników sporą ilością singli, mocnymi podjazdami i szybkimi zjazdami. Start, meta oraz miasteczko zawodów znajdować się będą na ul. Sybiraków. Trasa dystansu MINI będzie liczyć 22,5 km (+/- 450 m), a dystansu MAXI 45 km (+/- 900 m).

Finałowy etap Tolkmicko/Kadyny to niezwykłe i malownicze trasy Wysoczyzny Elbląskiej. Start znajdować się będzie na terenie Folwark Kadyny Hotel&Spa. Trasa etapu prowadzić będzie ścieżkami znajdującymi się w Lasach Kadyńskich m.in. przez Dolinę Grabianki, Białą Drogę oraz Czarną Drogę. Nie zabraknie pięknych widoków na Zalew Wiślany, wymagających podjazdów oraz technicznych zjazdów. Trasa dystansu MINI będzie liczyć 27 km (+/- 580 m), a dystansu MAXI 54 km (+/- 1160m).

Atrakcyjne nagrody

Każdy zawodnik, który ukończy 3 imprezy w ramach cyklu Garmin MTB Series na danym dystansie, weźmie udział w końcowej klasyfikacji generalnej cyklu Garmin MTB Series 2023. Ponadto z okazji finału cyklu odbędzie się konkurs, w którym finisherzy będą mogli wygrać rower 𝗖𝗔𝗡𝗡𝗢𝗡𝗗𝗔𝗟𝗘 𝗧𝗥𝗔𝗜𝗟 𝟮𝟵 𝗦𝗘𝟮 𝗿𝗼𝘇𝗺. 𝗠 𝗘𝗠𝗥, ufundowany przez sponsora cyklu.

We wszystkich trzech lokalizacjach odbędą się również zawody dla dzieci i młodzieży Garmin MTB Series Junior. Najmłodsi w zależności od kategorii wiekowej będą rywalizować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 600 m i 1000 m. Będzie to idealna okazja do promocji aktywności fizycznej wśród dzieci oraz nauki wytrwałości i zdrowej rywalizacji.

Szczegółowe informacje na temat cyklu znajdują się na oficjalnej stronie zawodów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE