Chłopiec wbiegł na przejście pod jadący autobus. Nagranie mrozi krew w żyłach

i

Autor: YouTube: Stop Cham

wiadomości

Chłopiec wbiegł na przejście pod jadący autobus. Nagranie mrozi krew w żyłach

2024-04-10 11:05

Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. Media społecznościowe obiegło przerażające nagranie, na którym widać, jak chłopiec wbiega na przejście dla pieszych wprost przed jadący autobus. – Powinni to dla przykładu pokazywać w szkołach – komentują internauci.

Niezwykle niebezpieczna sytuacja miała miejsce na jednej z ulic w Elblągu w województwie warmińsko-mazurskim. Nagranie z kamerki samochodowej zostało opublikowane na popularnym kanale YouTube "Stop Cham". Widać na nim, jak chłopiec niespodziewanie wbiega na przejście dla pieszych. Samochody po prawej stronie stały akurat w korku, z jednego wysiadł pieszy, a z przeciwnego kierunku nadjeżdżał autobus. Kierujący najwyraźniej nie zauważył dziecka, przez co nie zdążył wyhamować przed pasami. Chłopiec miał jednak sporo szczęścia. Zatrzymał się tuż przed autobsem, unikając potrącenia. Pod nagraniem posypały się setki komentarzy.

"O włos od być może tragedii. Powinni to dla przykładu pokazywać w szkołach",

"Przynajmniej się rozejrzał - i to go uratowało.  Teraz lekcja druga - przez pasy przechodzi sie, a nie przebiega.  Jeszcze lekcja 3 o wychodzeniu zza stojącego pojazdu.  Piękna ilustracja dla kierowców dlaczego nie należy zatrzymywać się (w celu wysadzenia pasażera) / parkować 10 m od przejścia",

"Najbardziej nie lubię takich sytuacji. Korek a między nim przejścia. Ciągła asekuracja hamulca. Właśnie dlatego jak widać na filmieTutaj poszło nie tak prawie wszystko, co się dało. Pieszy wbiegł na przejście, jeszcze do tego zza przeszkody, pomarańczowy samochód nie zostawił miejsca na obserwację dla jadących z naprzeciwka (i jeszcze wysadzał tego pasażera będąc przy lewej krawędzi , co dodatkowo zmniejsza kąt obserwacji)",

"W ten sposób bliska mi osoba została kaleką na całe życie. Jeden nieprzemyślany ruch dziecka połączony z fatalnym zbiegiem okoliczności spowodowały życiową tragedie" – komentują internauci.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w skróconej wersji. Czy zdałbyś test za pierwszym razem?

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja
Szokujące nagranie z kamerki samochodowej. Kierowca wyprzedził na czerwonym świetle!