buty

i

Autor: Pixibay

Chciała sprzedać buty, a zamiast pieniędzy dostała kredyt

2022-02-15 12:13

Pewna kobieta wystawiła na portalu sprzedażowym buty sportowe. Po pewnym czasie skontaktował się z nią kupujący i zadeklarował, że kupi buty. Wyśle tylko link poprzez, który przeprowadzą transakcję. Okazało się, że link który otworzyła kobieta był fałszywy. W konsekwencji sprawca uzyskał dostęp do jej bankowości.

Sytuacja miała miejsce niedługo po tym jak kobieta zamieściła w Internecie ogłoszenie dotyczące sprzedaży butów sportowych. Poprzez internetowy komunikator skontaktował się z nią „kupujący” i wysłał jej link do rzekomej firmy kurierskiej, przez którą zrealizuje płatność. Link okazał się być fałszywy a kobieta wypełniając formularz, najprawdopodobniej podała zbyt dużo danych dotyczących jej bankowości internetowej. Oszust dostał w ten sposób dostęp do jej konta. Zamiast wpływu pieniędzy za sprzedane buty kobieta otrzymała informację o dwóch zaciągniętych kredytach na kwotę 4300 złotych. Sprawca następnie wypłacił z jej konta kwotę około 4000 złotych.Policjanci przestrzegają przed otwieraniem nieznanych linków. Jeżeli korzystamy z portali sprzedażowych przeczytajmy regulamin korzystania a także zamieszczane na stronach informacje o sposobach wyłudzeń. Wtedy nie staniemy się ich ofiarą.

Uderzenie wiosny w Szczecinie. Nie tylko krokusy budzą się do życia
Sonda
Kupujesz już ubrania na wiosnę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE