Pomoc dla elblążanki

i

Autor: Zdjęcie ze strony siepomaga.pl

Cena za oddech to dla niej cena za życie. Trwa zbiórka dla elblążanki

2020-11-12 11:52

Każdego dnia prześladuje mnie śmiertelna choroba, która wyniszcza organizm od środka. Powoduje, że organy pomału obumierają, włóknieją. Codziennie walczę, gdyż nie chcę umrzeć za wcześnie - tak rozpoczyna się dramatyczny apel Małgorzaty Drzewoszewskiej-Krupowicz.

Postać mukowiscydozy, na którą cierpi kobieta jest pełnoobjawowa, płucno-brzuszna, z niewydolnością trzustki, cukrzycą wtórną, postępującą marskością wątroby, przewlekłym zapaleniem żołądka z upośledzonym wchłanianiem składników odżywczych skutkujących niedowagą, przewlekłym zapaleniem zatok, rozedmą płuc, pojemnością płuc 48%, częstymi krwiopluciami, dusznościami, szybką męczliwością, sercem o konfiguracji płucnej, czyli przerostem i przeciążeniem prawej komory serca, problemami kostno-stawowymi, przewlekłym zakażeniem pseudomonas aeruginosa. Z wiekiem doszła astma, alergia i dyskopatia. Organizm kobiety jest bardzo słaby a choroby nie widać, są jedynie wyniki badań i dokumenty medyczne.

U mnie mukowiscydoza dała swoje pierwsze objawy już podczas narodzin. Miałam niedrożność smółkową i niewydolność oddechową. Lekarze zrobili wszystko co było w ich mocy, ale nie dawali moim rodzicom nadziei, że przeżyję. I od tego dnia zaczęła się walka o moje życie. W latach 80. nie było wiadomo co to jest za choroba. Nie było również badań, które by wykryły, że dziecko może się urodzić z mukowiscydozą. Medycyna rozwijała się bardzo wolno, co nie dawało dużych szans na przeżycie, a cóż dopiero na wyzdrowienie - opisuje Małgorzata.

W innych krajach lek na mukowiscydozę jest refundowany, w Polsce niestety nie, dlatego prowadzona jest zbiórka. Aby pomóc elblążance należy wejść na stronie: zbiorka dla Gosi

Futurystyczne toalety we wrocławskich parkach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE