Cabaret na deskach elbląskiej Sceny

i

Autor: Wawro Photography

Był kabaret i był Mistrz Ceremonii. Doskonały spektakl wraca na deski elbląskiej Sceny

2022-11-16 15:09

Na deski Teatru Sewruka w tym tygodniu powróci „Cabaret” - jeden z najgłośniejszych musicali świata. Jego popularność nie słabnie od czasów broadwayowskiej premiery w 1966 r.

Do dzisiaj takie utwory jak „Money, money” czy „Don’t tell mama” przywołują obraz zatłoczonego klubu: mieniących się cekinów, papierosowego dymu i dekadenckiego klimatu lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Dziewiętnastoosobowa obsada Teatru z zespołem muzycznym pod kierownictwem Agnieszki Nagórki zabiorze widzów w świat nocnego klubu Kit Kat.

Nocne życie Berlina jest w rękach obscenicznego Mistrza Ceremonii (Mikołaj Ostrowski). Girlsy zabawiają towarzystwo. Muzyka wypełnia przestrzeń. Zagłusza to, co wydarzy się za chwilę.

To tam narodzi się miłość amerykańskiego pisarza Cliffa Bradshawa (Marcin Tomasik) i angielskiej tancerki kabaretowej, Sally Bowles (gościnnie - Justyna Litwic). Brutalna przedwojenna rzeczywistość kontrastuje z głośną muzyką i bezwstydnym tańcem, beztroska zabawa i demoniczny Mistrz Ceremonii usypiają czujność.

„Cabaret” to muzyczne widowisko, wspaniałe kostiumy, scenografia, choreografia i doskonała muzyka na żywo. Ta bogata oprawa sprawia, że to spektakl wyjątkowy, który nie pozwala o sobie zapomnieć.

„Cabater” reż. Paweł Szkotak, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

17.11 g. 19:00

18.11 g. 19:00

19.11 g. 18:00

20.11 g. 17:00