butelki

i

Autor: UM Elbląg

Butelki filtrujące trafią do elbląskich pierwszaków

2022-11-07 8:41

W ramach akcji "Elbląg bez plastiku" kolejny rocznik elbląskich pierwszaków otrzyma wielorazowe butelki filtrujące. Pierwsza partia butelek trafiła do dzieciaków ze Szkoły Podstawowej nr 12. Ponad 1000 butelek trafi w najbliższym czasie do pozostałych pierwszaków ze wszystkich elbląskich szkół.

W ramach akcji "Elbląg bez plastiku" kolejny rocznik elbląskich pierwszaków otrzyma wielorazowe butelki filtrujące. Pierwszą taką partię butelek przekazał  dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 12, Michał Missan wiceprezydent Elbląga. Ponad 1000 butelek trafi w najbliższym czasie do pozostałych pierwszaków ze wszystkich elbląskich szkół.

Tego typu działanie ma z jednej strony ograniczyć zużycie plastiku w naszym mieście, w szczególności jednorazowych butelek, z drugiej uczyć młodych elblążan ekologicznych postaw i picia zdrowej wody. - Cieszę się, że mogę tu z Wami dziś być i wręczyć Wam butelki. Proszę abyście używali ich jak najczęściej, zamiast butelek plastikowych - mówił do dzieciaków wiceprezydent Missan.

Elbląska kranówka nie ustępuje jakością wodzie butelkowanej, zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, sód, magnez i potas. Woda z kranu jest też znacznie tańsza i powszechna, dlatego organizatorzy akcji zachęcają do jej picia już od najmłodszych lat.​

Jak zrobić ciasto na piernik staropolski.
Sonda
Czy słyszałeś/aś o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym?