Bus leciał wprost na osobówkę. Kierowca opublikował nagranie. Sceny jak z filmu "Oszukać przeznaczenie"

2022-04-01 9:24

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Dzierzgonka w powiecie elbląskim. Bus zderzył się z barierą ochronną i o mały włos nie zmiażdżył jadącej z naprzeciwka osobówki. Do sieci trafiło mrożące krew w żyłach nagranie. — Miał być piękny dzień a tu: Akcja typu Oszukać Przeznaczenie, jak scena z filmu — napisał kierowca.

Do zdarzenia doszło w czwartek (31 marca) około godziny 14.00. Jak informuje elbląska policja, 65-letni kierowca nie zapanował nad prowadzeniem busa i zderzył się z barierą ochronną. Rozpędzony pojazd o mały włos nie zmiażdżył nadjeżdżającego z naprzeciwka osobowego audi. Na szczęście skończyło się jedynie na lekkim otarciu, a w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Okazało się, że kierowca busa miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych oraz skierowali do sądu wniosek o prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano mu prawo jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerkę samochodową. - Miał być piękny dzień a tu: Akcja typu "Oszukać Przeznaczenie", jak scena z filmu, Na szczęście nic nam się nie stało" - napisał Pan Łukasz, który nagrał czwartkową kolizję.

Jasnowidz Jackowski z wizją na kwiecień 2022. Czy Rosja napadnie Polskę?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl