Elbląski Bieg Piekaczyka 2021

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Elbląski Bieg Piekaczyka 2021

Bieg, festyn, foodtrucki i utrudnienia. W Elblągu odbędzie się Bieg Piekarczyka

2021-06-17 15:52

XII Elbląski Bieg Piekarczyka będzie miał miejsce od 19 do 20 czerwca. Pierwszego dnia na Torze Kalbar będą zmagać się dzieci i młodzież do 13 roku życia, podzieleni zgodnie z kategoriami wiekowymi. Po zawodach odbędzie się tam festyn z licznymi atrakcjami. Natomiast bieg ulicami miasta na dystansach 10 km i 5 km zaplanowany jest na niedzielę, 20 czerwca.

XII edycja największej imprezy biegowej w Elblągu, to nie tylko rywalizacja sportowa. W czasie trwania dwudniowej zabawy, odbywać się będą także inne atrakcje. Jedna z nich w szczególny sposób zainteresuje fanów dobrego jedzenia.

19 czerwca na Torze Kalbar odbędzie się Mini Bieg Piekarczyka dla najmłodszych uczestników. A tuż po biegach dziecięcych rozpocznie się festyn z różnorodnymi atrakcjami. Natomiast w niedzielę, 20 czerwca wystartuje Bieg Główny, w którym udział wezmą już trochę starsi zawodnicy. W obu tych dniach sportowcom i kibicom towarzyszyć będą smaki i zapachy z całego świata. Na Placu Jagiellończyka trwać będzie wówczas Festiwal smaków. W ramach tego wydarzenia znajdą się aż trzy różne propozycje.

Festiwal Pierogów Świata skupi w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. Niezwykła pierogowa uczta zapewni gościom różnorodność pochodzenia, smaków oraz ich kształtów. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone – możliwości ich przyrządzania jest właściwie nieskończona liczba. To okazja by spróbować pierogów dużych i małych, m.in. klasycznych polskich, hiszpańskich empanad, japońskich gyoza, hinduskich samos czy wietnamskich hacao. Będzie w czym wybierać!

Festiwal Smaków Świata zaprosi na dania i przysmaki z każdego zakątka globu. Na chętnych czekać będą amerykańskie burgery, hiszpańskie empanady, belgijskie grube frytki, tureckie baklawy, wietnamskie pierożki i wiele, wiele innych. Najlepsze dania, przekąski i napoje będą czekać w jednym miejscu. Z całą pewnością zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Zgodnie z obowiązującymi aktualnie wytycznymi w imprezach tego typu może uczestniczyć jednocześnie do 250 osób. W związku z tym zaplanowane zostały trzy osobne starty:

– godz. 9.00 – bieg kobiet (we wszystkich kategoriach wiekowych) oraz mężczyzn powyżej 50 roku życia – kategorie: M 50 (50-59 lat), M 60 (60-69 lat) i M 70+ (70 lat i starsi)

– godz. 11.00 – start biegu mężczyzn w pozostałych kategoriach wiekowych: M 16 (16-19 lat), M 20 (20-29 lat), M 30 (30-39 lat), M 40 (40-49 lat) plus zawodnicy z kategorii M 50 z najlepszymi czasami z dwóch ostatnich edycji Biegu Piekarczyka (decyduje organizator)

– godz. 13.00 – start Biegu Towarzyszącego (5 km).

Bardzo ważne jest to, że nie ma możliwości zmiany przez uczestnika godziny startu, każdy zawodnik musi wystartować zgodnie z powyższym podziałem.

W związku z Biegiem Piekarczyka 20 czerwca od 7.00 do 15.00 pojawią się w centrum miasta utrudnienia w ruchu. Elbląska Starówka będzie z niego całkowicie wyłączona.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ZOBACZ FILM: II Bieg Ogińskiej w Siedlcach
Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?