Miejsce zbiórki na rzecz Punktu Pomocy Okresowej w Ratuszu Staromiejskim

i

Autor: Bez Lipy Miejsce zbiórki na rzecz Punktu Pomocy Okresowej w Ratuszu Staromiejskim

Bez lipy liczy na pomoc. Rozpoczęła się zbiórka na rzecz Punktu Pomocy Okresowej w Elblągu

2021-03-30 17:11

Elblążanki w trudnej sytuacji finansowej mogą tu nieodpłatnie skorzystać ze środków higienicznych. Akcję organizuje grupa Bez Lipy prowadząca działania charytatywne i prospołeczne.

Może się wydawać, że ubóstwo menstruacyjne jest gdzieś daleko, poza nami. Niestety, jest bardzo blisko.

Prawda jest taka: w Elblągu są kobiety, których nie stać na zakup podpasek i tamponów. Są kobiety, które regularnie stoją przed dylematem: “kupić podpaski czy chleb?”. Są uczennice, które podczas okresu opuszczają lekcje, bo nie stać ich na zakup podpasek czy tamponów. To jest właśnie zjawisko ubóstwa menstruacyjnego.

Dlatego właśnie w marcu grupa Bez Lipy uruchomiła Punkt Pomocy Okresowej w Elblągu. Jest to biała skrzyneczka, którą znajdziecie w jadłodzielni zlokalizowanej przy ul. Związku Jaszczurczego 17. Są w niej środki menstruacyjne- za darmo, anonimowo, które każdy, kto potrzebuje, może wziąć.

Punkt Pomocy Okresowej przy Zw. Jaszczurczego w Elblągu

i

Autor: Bez Lipy Punkt Pomocy Okresowej przy Zw. Jaszczurczego w Elblągu

Własnymi siłami dbamy o to, aby skrzyneczka była regularnie uzupełniana. Okazuje się, że zainteresowanie skrzyneczką jest dużo większe niż przewidywałyśmy. Początkowo zakładaliśmy konieczność uzupełniania skrzyneczki raz w tygodniu. Realia są takie — uzupełniamy ją co dwa dni. I teraz sprawa do Ciebie. Potrzebujemy Twojej solidarności! Jeśli tylko możesz— wrzuć do zbiórkowego pudełka wspomniane środki menstruacyjne, a my dostarczymy to za Ciebie do Punktu Pomocy Okresowej.

Zbiórka dotyczy środków menstruacyjnych a punkty zbiórki znajdują się są w Ratuszu Staromiejskim, Ogrodach, Elbląskim Banku Żywności oraz w budynku przy Związku Jaszczurczego. Zbiórkę można także wesprzeć finansowo za pośrednictwem platformy zrzutka.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Robią sobie jaja na święta

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest: