swiatelko

i

Autor: UM Elbląg

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Elbląga

2023-12-22 10:32

Do naszego miasta dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Tradycyjnie już elbląscy harcerze przekazali na ręce Prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz Wiceprezydentów Janusza Nowaka i Michała Missana ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. To symbol miłości, zrozumienia ludzi i narodów.

- Bardzo serdecznie dziękuję naszym harcerzom za podtrzymanie tej pięknej tradycji przekazania Betlejemskiego Światła mieszkańcom naszego miasta – mówił Prezydent podczas przekazania światła, które odbyło się w Kamieniczkach Elbląskich.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest pod hasłem „Czyńmy pokój”. To piękne przesłanie w dobie licznych konfliktów międzynarodowych ma szczególne znaczenie - choć nie jedyne. Inicjatorzy akcji nawołują, aby "Czynić pokój" również w Ojczyźnie i w naszych rodzinach. 

Elblążanie, którzy chcieliby mieć Betlejemskie Światło Pokoju w swoich domach podczas Świąt mogą po nie przychodzić z własnym lampionem do Ratusza Staromiejskiego, ul. Stary Rynek 25 –  w piątek i w sobotę do godz. 18.00 oraz w Wigilię do godz. 13.00.