sowa

i

Autor: Pixibay

Będą szukać sów w elbląskiej Bażantarni

2023-03-03 13:09

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej i Nadleśnictwo Elbląg we współpracy ze Stowarzyszeniem Drapolicz i Zarządem Zieleni Miejskiej w Elblągu, zapraszają na wydarzenie pn. „Co w lesie huczy”. Spotykamy się 24 marca o godz. 17.30 w elbląskiej Bażantarni.

„Co w lesie huczy” to wydarzenie edukacyjne poświęcone sowom, ale także wyjątkowa okazja do spotkania z dziką przyrodą i poszerzenia wiedzy o tych wyjątkowych ptakach. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w nocy w lesie czasem słychać tajemnicze odgłosy? Kto i dlaczego je wydaje? Czy te odgłosy zapowiadają coś złego? Czy sowy to najmądrzejsze z leśnych stworzeń? Na te i wiele więcej pytań postara się odpowiedzieć ornitolog ze Stowarzyszenia Drapolicz.

W ramach wydarzenia zapraszamy wszystkich chętnych na 2-3 godzinny spacer po lesie połączonym z nawoływaniem i nasłuchiwaniem sów. Spotkanie zostanie zakończone ogniskiem (zachęcamy do zabrania ze sobą prowiantu).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o wiadomość

e-mail na adres: pkwe@warmia.mazury.pl Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Miejsce zbiórki podamy w e-mailu zwrotnym potwierdzającym udział. Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od poziomu wiedzy na temat ptaków i przyrody. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców bądź opiekunów.

Uczestników prosimy o zaopatrzenie się w odpowiedni strój, odblaski oraz (koniecznie!) latarki. Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu wydarzenia, który jest dostępny na stronie internetowej Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

Chwile grozy na stacji benzynowej
Sonda
Znasz te zielonogórzanki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE