Awantura w pociągu relacji Elbląg – Olsztyn Główny. Nastolatek pobił kierownika pociągu

i

Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - zdjęcie ilustracyjne

wiadomości

Awantura w pociągu relacji Elbląg – Olsztyn Główny. Nastolatek pobił kierownika pociągu

2024-02-23 9:46

Niebezpieczny incydent w pociągu relacji Elbląg – Olsztyn Główny. Nastolatek pobił pracownika drużyny konduktorskiej. Głową uderzył pokrzywdzonego w twarz i złamał mu nos. Powodem takiego zachowania był brak ważnego biletu na przejazd.

Do zdarzenia doszło w środę (21 lutego). Komendant zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Iławie powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Olsztynie o potrzebie interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Elbląg – Olsztyn Główny. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK.

Po przybyciu pociągu do stacji Olsztyn Główny funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. Jak się okazało, powodem agresji 18-latka był brak ważnego biletu na przejazd oraz gotówki na jego zakup. Ostatecznie uderzył głową 54-latka w twarz, łamiąc mu nos.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach teleinformatycznych okazało się, że 18-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego jest osobą poszukiwaną przez Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach. Agresor trafił w ręce policjantów z Olsztyna. Poszkodowany pracownik spółki POLREGIO S.A. został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Pociąg relacji Elbląg – Olsztyn Główny doznał 12 minut opóźnienia.

Postępy prac przy budowie stacji Olsztyn Główny na dworcu. Zobacz zdjęcia!

Bez opuszczonych rogatek i włączonych sygnałów. Autobus jechał prosto na pociąg
Źródło: Awantura w pociągu relacji Elbląg – Olsztyn Główny. Nastolatek dotkliwie pobił konduktora