Elbląskie Muzeum

i

Autor: Muzeum w Elblągu

Atrakcji nie zabraknie. Elbląskie Muzeum organizuje „Weekend seniora”

2022-09-27 16:02

W najbliższy weekend 1 – 2 października w elbląskim muzeum szczególnie mile widziani będą seniorzy, którzy za okazaniem legitymacji będą uprawnieni do zakupu biletu wstępu na wszystkie wystawy i na projekcję filmu holograficznego w specjalnej cenie 2 zł.

Dodatkowo w sobotę 1 października, w godz. 11.00 – 12.30 seniorzy będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu z niespodziankami po muzealnych ekspozycjach. Specjalnie dobrana trasa z pewnością obudzi w zwiedzających wspomnienia sprzed lat, którymi oczywiście będzie można na bieżąco się dzielić. Natomiast w niedzielę 2 października, w godz. 11.00 – 12.30 muzealny przewodnik oprowadzi seniorów po wystawach archeologicznych, przybliży tajniki pracy archeologa oraz wyjaśni, dlaczego elbląska starówka stała się „poligonem archeologicznym” i co z tego wynikło. Liczba uczestników oprowadzania będzie ograniczona do 25 osób.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do odwiedzania muzeum, zarówno podczas najbliższego weekendu, jak i przy każdej innej okazji.

„Weekend seniora z kulturą” to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do korzystania z oferty instytucji kultury. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 placówek z całego kraju, w których bezpłatnie lub za symboliczną kwotę będzie można wziąć udział w spektaklach, koncertach, spacerach tematycznych, wystawach i wielu innych atrakcjach.