cwiczenia

i

Autor: KMP ELBLĄG

Alarm bombowy w Centrum Handlowym OGRODY w Elblągu. Ewakuowano pracowników i klientów

2023-03-02 14:10

Dziś (2 marca) około 9:30 w Centrum Handlowym "Ogrody" miała miejsce ewakuacja pracowników oraz klientów. Powodem był alarm bombowy. Pracownicy ochrony znaleźli podejrzany plecak. Przystąpiono do ewakuacji, zabezpieczenia całego obiektu oraz ulic przylegających do centrum handlowego. Do akcji wezwano saperów (pododdział kontrterrorystyczny) z Olsztyna.

Na miejscu była obecna również straż pożarna, jak również inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo elblążan. Ewakuacja przebiegła sprawnie, a saperzy podjęli niebezpieczny ładunek i sprawnie go zneutralizowali. Chwilę później pracownicy i klienci mogli wrócić do budynku. Na szczęście wszystko okazało się corocznymi ćwiczeniami służb mundurowych.

Celem takich ćwiczeń jest weryfikacja przygotowanych i wdrożonych w Policji rozwiązań systemowych, w szczególności w zakresie reagowania w sytuacjach szczególnych zagrożeń lub w sytuacjach kryzysowych oraz praktyczne doskonalenie umiejętności uczestników ćwiczenia w warunkach zbliżonych do rzeczywistych w dziedzinie organizacji, dowodzenia i prowadzenia działań policyjnych oraz współdziałania z podmiotami spoza Policji z wykorzystaniem środków pozoracji działań.

Polowanie na ćmy zastąpi Dom pod Dwoma Orłami? Będzie jeszcze bardziej brutalny! Sonia Mietielica znów w roli głównej - ZWIASTUN, ZDJĘCIA
Sonda
Czy zarobki na YouTube są za duże?