laptopy

i

Autor: UM Elbląg

511 laptopów trafi do elbląskich uczniów

2022-09-06 12:36

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski rozpoczyna wydawanie laptopów dla mieszkańców Elbląga – uczniów szkół podstawowych i średnich, będących dziećmi, wnukami lub prawnukami byłych pracowników PPGR, zakupionych w ramach pozyskanych funduszy unijnych. Sprzęt otrzyma 511 uczniów.

- Laptopy zakupione zostały w ramach ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa konkursu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. W ramach programu Gminie Miasto Elbląg został przyznany grant w wysokości 1.277.500,00 zł na zakup 511 laptopów. Udało się również pozyskać wyższą kwotę dofinansowania na jeden laptop dostosowany do specjalnych potrzeb dla dziecka z niepełnosprawnością – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Laptopy będą wydawane zgodnie z załączonym harmonogramem. W celu sprawnego wydawania sprzętu, bardzo prosimy o przychodzenie we wskazanych terminach zgodnie z literą rozpoczynającą Państwa nazwisko. Należy ze sobą zabrać pesel dziecka oraz do okazania swój dowód osobisty. Ze względów organizacyjnych, sprzęt nie będzie wydawany osobom, które przyjdą w innym terminie, niż wskazany w harmonogramie.

Kurski podpadł w PiS? Marek Borowski komentuje
Sonda
Korzystacie z aplikacji do nauki?