Ferie w Elblągu

i

Autor: MOSIR Elbląg

500 dzieci będzie mogło skorzystać z półzimowisk w Elblągu. Są dofinansowania

2020-12-21 13:42

Nadchodzące ferie, jak wiele wydarzeń w ostatnim czasie, odbywać się będą w szczególny sposób. Ferie na miarę epidemicznych obostrzeń i możliwości przygotował elbląski samorząd, bo po czasie wyjątkowej dla dzieciaków nauki zdalnej należy im się wypoczynek. Podobnie jak w roku poprzednim wypoczynek jest organizowany dla 500 dzieci na półzimowiskach i dla około 200 dzieci w MOS i MDK. Łącznie Miasto przygotowało 700 miejsc, z których będą mogły skorzystać dzieciaki.

Odpłatność - zgłoszenia

Pełna odpłatność za turnus wynosi 340 zł (w tym 50 zł za wyżywienie). Gmina Miasto Elbląg pokrywa 40% kosztów, tj. 140 zł za uczestnika. Natomiast rodzice, podobnie jak w roku poprzednim, ponoszą koszt 200 zł.Osoby zainteresowane udziałem dziecka w półzimowisku mogą już zgłaszać się do placówek organizujących zimowiska.

W MOS i w MDK

Zajęcia sportowe i artystyczne organizowane przez MOS i MDK w czasie ferii będą odbywały się w dni robocze od godz. 7.30 do 15.30. Dzieci będą mogły skorzystać z różnorodnej oferty na obiektach sportowych lub pracowniach artystycznych MDK (przy ul. Warszawskiej i Bema).

Udział w zajęciach jest bezpłatny, a samorząd zapewnia dzieciom biorącym w nich udział bezpłatne obiady. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego - dla ośmiu grup po 12 osób (zarówno w MOS, jak i w MDK). Zapisy na zajęcia prowadzone są już w obu placówkach.

Miejskie instytucje kultury

Swoją ofertę feryjnych zajęć on-line dla dzieci przygotowują w tej chwili także miejskie instytucje kultury. Będą to zajęcia artystyczne, promujące czytelnictwo, historię miasta i regionu. Szczegółowa oferta zajęć zaprezentowana zostanie do końca roku, zamieszczona będzie także na stronach internetowych poszczególnych instytucji i przekazana mediom.

Oni zdążyli przylecieć z Wielkiej Brytanii przed lockdownem