łyżwy

i

Autor: UM Elbląg

50 tys. zł dla Elbląga na rozwijanie łyżwiarstwa

2022-03-01 10:48

Elbląg pozyskał 50 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu na realizację powszechnej nauki jazdy na łyżwach dla uczniów z elbląskich szkół podstawowych. To największe dofinansowanie, które Ministerstwo Sportu przyznało w tym roku samorządom na organizację zajęć sportowych dla uczniów ukierunkowanych na upowszechnianie sportów zimowych.

Program powszechnej nauki jazdy na łyżwach jest realizowany przez Miasto Elbląg od 2007 roku. W organizowanych co roku bezpłatnych zajęciach uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych. Realizacja tegorocznego projektu potrwa do 8 grudnia i weźmie w nim udział w sumie 936 uczniów.

Na powszechną naukę jazdy na łyżwach Miasto Elbląg pozyskało w tym roku dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 50 tys. zł, które zostało przyznane w ramach konkursu dotyczącego organizacji zajęć sportowych dla uczniów ukierunkowanych na upowszechnianie sportów zimowych. To największa kwota wsparcia, jaką samorządom przyznało Ministerstwo Sportu w ramach tego konkurs. Dofinansowanie może zostać przeznaczone na opłatę wynagrodzeń dla nauczycieli oraz wynajęcie sprzętu. Zadanie realizuje Zespół Szkół i Placówek Sportowych.

Tegoroczny projekt Elbląskiego Samorządu, oprócz podstawowego zadania – zdobycia przez uczniów umiejętności jazdy na łyżwach, zakłada również dodatkowo naukę jazdy na rolkach w okresie wiosenno-letnim. Co ważne, zajęcia organizowane są poza obowiązującymi lekcjami wychowania fizycznego, co przekłada się również na zwiększenie aktywności ruchowej wśród dzieci.

Zajęcia w zależności od potrzeby mogą być organizowane na krytym lodowisku Helena przy ul. Karowej lub torze wrotkarsko-łyżwiarskim Kalbar przy ul. Agrykola oraz w halach sportowych Zespołu Szkół i Placówek Sportowych przy ul. Sienkiewicza i Saperów.

Celem programu jest między innymi wyłonienie talentów wśród uczniów elbląskich podstawówek, którzy uczestników programu w celu ich dalszego rozwoju, m.in. poprzez udział w zajęciach treningowych organizowanych przez elbląskie kluby sportowe szkolące łyżwiarzy szybkich, short-trackowców i łyżwiarzy figurowych.

Dramat kobiet i dzieci z Ukrainy na przejściu w Medyce
Sonda
Czy zaangażowałeś się w jakiś sposób w pomoc dla Ukrainy?