pol

i

Autor: KMP ELBLĄG

20 stłuczek w weekend w Elblągu. A dziś zapowiadana jest gołoledź

2022-12-05 12:51

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Odnotowano 20 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Policjanci z ruchu drogowego zabezpieczali przejazd Motomikołajów. Było bezpiecznie.

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 120 razy. Na ulicach wylegitymowali 370 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 14 mężczyzn. Nałożono 26 mandatów, 76 razy pouczano i skierowano do sądu 2 wnioski o ukaranie.

Z kolei policjanci z ruchu drogowego odnotowali 20 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Zatrzymali 113 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 3 x 50+). Funkcjonariusze przebadali na obecność alkoholu 385 kierujących. Wśród nich 3 kierowało w stanie nietrzeźwym i było sprawcami kolizji. Niechlubny rekordzista miał 2,5 promila. Został zatrzymany w sobotę (3 grudnia 2022 r.) przy ul. Matejki w Elblągu. 37-latek kierował daewoo i uderzył w zaparkowany samochód. Nietrzeźwym za kierownicą grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ruchu drogowego zabezpieczali również przejazd Motomikołajów (charytatywnej, parady motocyklowej). Było bezpiecznie, a paczki trafiły na czas do potrzebujących dzieci.

Na dziś wydano ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu na Warmii i Mazurach. Bądźcie więc ostrożni.

Pani Józefa spod Miechowa prowadzi Fundację Koci Dom. Sama zajmuje się niemal 30 pododopiecznymi
Sonda
Czy chcesz zobaczyć debatę Kaczyński - Tusk?