policja

i

Autor: KMP ELBLĄG

150 policjantów ćwiczyło zabezpieczenie imprez masowych na elbląskim stadionie

2023-04-14 10:06

Na stadionie w Elblągu zostały przeprowadzone ćwiczenia Nieetatowego Pododdziału Policji - w skrócie NPP. W działaniach wzięli udział policjanci z Olsztyna, Elbląga, Braniewa, Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego. W sumie blisko 150 funkcjonariuszy było zaangażowanych w sprawne zabezpieczenie imprezy masowej.

Na stadionie w Elblągu zostały przeprowadzone ćwiczenia Nieetatowego Pododdziału Policji - w skrócie NPP. Ćwiczenia odbywają się kilka razy w roku, by szkolić policjantów z zakresu zabezpieczenia imprez masowych oraz działania w pododdziałach zwartych. Policjanci zbierają się w jednym miejscu, aby rozegrać symulację wydarzeń. Dzięki temu można wypracować taktykę działania w przypadku naruszenia porządku w trakcie imprezy masowej. Działania zostały przeprowadzone w ramach przygotowań do zabezpieczenia meczy tzw. podwyższonego ryzyka. Mundurowi przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych. Ważnym elementem ćwiczeń było kompleksowe zapoznanie się z obiektem, ale również zapobieganie eskalacji zamieszek. W działaniach wzięli udział policjanci z Olsztyna, Elbląga, Braniewa, Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, w tym Oddział Prewencji Policji w Olsztynie, oraz przewodnicy psów ze swoimi czworonożnymi partnerami. W sumie blisko 150 funkcjonariuszy było zaangażowanych w sprawne zabezpieczanie symulacji imprezy masowej.

Przemysław Czarnek grzmi z mównicy sejmowej
Sonda
Czy zakaz reklamowania hazardu na koszulkach piłkarzy to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE