wot testuje

i

Autor: 43 batalion lekkiej piechoty w Braniewie

120 wymazów dziennie w mobilnym punkcie drive-thru w Elblągu

2022-02-14 11:45

Średnio 120 osób dziennie wykonuje wymazy w mobilnym punkcie drive-thru w Elblągu. Wymazy pobierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Elbląski punkt drive-thru obsługiwany przez żołnierzy WOT jest czynny cały tydzień, w godzinach od 8:00 do 14:00. W przypadku większej liczby osób chcących wykonać wymaz próbki pobiera nawet trzech przeszkolonych żołnierzy. Wszystko odbywa się bez wysiadania z samochodu i zwykle bez konieczności dłuższego oczekiwania. Spokojniejsze są zwłaszcza weekendy.

Aby skorzystać z drive-thru trzeba mieć przy sobie numer skierowania (zlecenia) od lekarza rodzinnego lub Sanepidu, ewentualnie podać swój numer PESEL oraz posiadać dowód osobisty. Testowanie odbywa się bez wysiadania z samochodu.

Z mobilnego punktu pobierania wymazów mogą korzystać jedynie osoby, które przyjadą w samochodzie (tak kierowcy, jak i ich pasażerowie). Nie wolno z samochodu wysiadać, nie można także przyjść pieszo.

Punkt wymazowy mieści się na parkingu przy Hali Sportowo-Widowiskowej na al. Grunwaldzkiej 135.

Ksiądz zmienił cennik
Sonda
Czy 15-latek powinien być ukarany jak dorosły?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE