1 proc

i

Autor: UM Elbląg

1% dla Elbląga to nawet milion złotych

2022-02-11 13:09

Rozpoczął się okres rozliczania PIT-ów, a wraz z nim możliwość przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2021 na wybraną organizację pożytku publicznego. W ten sposób możemy pozyskać nawet milion zł na realizację wielu cennych inicjatyw społecznych, sportowych, czy kulturalnych.

- Do Państwa należy decyzja, jaki cel zechcecie wspomagać Waszą darowizną. Możliwości są tu bardzo różnorodne. Osoby szczególnie wrażliwe na potrzeby ludzi chorych i niedołężnych mogą wspierać organizacje działające w tych środowiskach. Swój 1 % można przekazać również na wsparcie organizacji zajmujących się opieką paliatywną lub na potrzeby dzieci i młodzieży, a także wspomóc organizacje zajmujące się opieką nad zwierzętami. Wszyscy, którym szczególnie zależy na rozwoju kultury lub sportu mogą swą darowizną uatrakcyjnić działalność tych środowisk. Każdy z nas może i powinien znaleźć taką sferę życia i funkcjonowania Miasta, którą dzięki swemu wsparciu zdoła ożywić i uatrakcyjnić. Elblążanie wielokrotnie okazywali swe serce i ofiarność, gdy chodzi o pomoc potrzebującym. Państwa wsparcie zawsze było dobrodziejstwem dla wielu mieszkańców naszego Miasta. Dlatego w imieniu wszystkich potrzebujących i osób działających w organizacjach pożytku publicznego, a także swoim własnym proszę wszystkich Państwa o zrozumienie tej inicjatywy i życzliwe jej przyjęcie. Ten gest społecznej solidarności będzie najlepszym dowodem humanitaryzmu Elblążan. Liczę na Państwa zrozumienie i przychylność – napisał Prezydent Witold Wróblewski w liście skierowanym do mieszkańców.

Zlikwidowano trzy jaskinie hazardu
Sonda
Zdenerwował cię kiedyś kurier?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE