dzien okularnika

i

Autor: SP 11

Tu Orkiestra już gra. Uczniowie szkoły 11 otworzyli serca

2022-01-26 12:26

Czerwień serduszek cieszyła oczy, zapach pieczonych gofrów i pierniczków pobudzał apetyty, nie tylko na przekąszenie czegoś słodkiego, ale również na okazanie serca tym, którzy mogą tego wszystkiego nie zobaczyć – dzieciom z problemami okulistycznymi. Społeczność SP 11 otworzyła na ten problem oczy i serca oraz mniejsze lub większe skarbonki.

W zorganizowanym w szkole Dniu Okularnika można było wypatrzeć na stoiskach coś dla siebie: książki, gry planszowe, zabawki, rozmaite drobiazgi itp. Tego dnia uczniowie przyglądali się światu z większym optymizmem – przez różowe okulary, które sami wykonali.

Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w okularowej fotobudce, upiększyć swoje twarze i powplatać we włosy kolorowe warkoczyki.

Najbardziej ekscytujący był ostatni dzień „świątecznego grania dla okulistyki” – stoczona została licytacyjna „walka”, mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe występy młodych artystów (Weroniki Iwanickiej, Wiktorii Szałachowskiej – z centrum tańca CADMANS, utalentowanej baletnicy Marii Gałeckiej i najmłodszych pociech SP 11 – dzieci z „zeróweczki”). Można też było podszkolić się z udzielania pierwszej pomocy (w końcu jak co roku od 30 lat angażujemy się w pomaganie innym).

Miłym akcentem tego dnia była wizyta Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego, który podzielił nasz entuzjazm, zapał i zaangażowanie.

Najszybsza polska łyżwiarka Andżelika Wójcik marzy o medalu IO
Sonda
Czy dokarmiasz dzikie zwierzęta zimą?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE