dzien okularnika

i

Autor: SP 11

Tu Orkiestra już gra. Uczniowie szkoły 11 otworzyli serca

2022-01-26 12:26

Czerwień serduszek cieszyła oczy, zapach pieczonych gofrów i pierniczków pobudzał apetyty, nie tylko na przekąszenie czegoś słodkiego, ale również na okazanie serca tym, którzy mogą tego wszystkiego nie zobaczyć – dzieciom z problemami okulistycznymi. Społeczność SP 11 otworzyła na ten problem oczy i serca oraz mniejsze lub większe skarbonki.

W zorganizowanym w szkole Dniu Okularnika można było wypatrzeć na stoiskach coś dla siebie: książki, gry planszowe, zabawki, rozmaite drobiazgi itp. Tego dnia uczniowie przyglądali się światu z większym optymizmem – przez różowe okulary, które sami wykonali.

Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w okularowej fotobudce, upiększyć swoje twarze i powplatać we włosy kolorowe warkoczyki.

Najbardziej ekscytujący był ostatni dzień „świątecznego grania dla okulistyki” – stoczona została licytacyjna „walka”, mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe występy młodych artystów (Weroniki Iwanickiej, Wiktorii Szałachowskiej – z centrum tańca CADMANS, utalentowanej baletnicy Marii Gałeckiej i najmłodszych pociech SP 11 – dzieci z „zeróweczki”). Można też było podszkolić się z udzielania pierwszej pomocy (w końcu jak co roku od 30 lat angażujemy się w pomaganie innym).

Miłym akcentem tego dnia była wizyta Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego, który podzielił nasz entuzjazm, zapał i zaangażowanie.

Najszybsza polska łyżwiarka Andżelika Wójcik marzy o medalu IO
Sonda
Czy dokarmiasz dzikie zwierzęta zimą?