Bieg Piekarczyka w Elblągu

i

Autor: Miejski Ośrodek Sportru i Rekreacji w Elblągu Bieg Piekarczyka w Elblągu

To największa impreza biegowa w mieście. 100 dni do Piekarczyka

2022-02-25 14:39

Gdyby przygotowania do dużej imprezy sportowej porównać do klasycznego biegu, można powiedzieć, że Piekarczyk rozpoczyna długą prostą. Już za 100 dni wybrzmi uroczysty sygnał do startu XIII edycji Biegu Piekarczyka, którego uczestnicy wypełnią elbląskie ulice.

Studniówka Biegu Piekarczyka to idealny moment, aby zaplanować w nim swój udział. Pogoda za oknem coraz bardziej zachęca do wyjścia i aktywności fizycznej, ale na pewno start w największej imprezie biegowej w Elblągu odbędzie się w znacznie przyjemniejszej aurze. Trudno więc o wymówkę, tym bardziej, że program zawodów dostosowany jest do każdej osoby w każdym wieku.

Mogą pobiec ci najmłodsi, uczestnicząc w Małym Biegu Piekarczyka. Od 50 do 600 metrów radości, energii oraz rywalizacji dzieci i młodzieży. Mogą pobiec ci, którzy dopiero kształtują swoją biegową pozycję i formę, dzięki trasie na 5 km. Mogą pobiec także ci, celujący w osiągnięcie dobrego czasu i wygraną w poszczególnych kategoriach, stając do pojedynku na 10 km. Mogą pobiec i ci, dla których najważniejsza jest wspólna zabawa w gronie przyjaciół, dzięki klasyfikacji drużynowej. Przypominamy, że w tej edycji pobiegniemy zupełnie nową trasą, którą można sprawdzić tutaj.

Na 10 km mogą wystartować osoby, które najpóźniej w dniu startu mają ukończone 16 lat. W Biegu Towarzyszącym na 5 km minimalny wiek to 14 lat.

Zgłoszenia zarówno do biegów dzieci, jak i dorosłych będą przyjmowane jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej biegpiekarczyka.pl.

Organizatorami XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Uciekinierki z Ukrainy mówią o swoich przeżyciach.