Offroadowa parada na elbląskiej Starówce

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu Offroadowa parada na elbląskiej Starówce

Terenówki na start. Dzisiaj (21.04) w Elblągu, rozpoczyna się Rain Forest Challenge Poland

2021-04-21 10:27

RFC, to jedna największych imprez off roadowych w tej części Europu. Na elbląskich poligonach zmierzy się blisko sto załóg. Symboliczny start imprezy miał miejsce na elbląskiej Starówce.

Rainforest Challenge (RFC) sięga korzeniami do 1997 roku i jest obecnie najbardziej uznaną na świecie imprezą terenową 4×4, w której co roku uczestniczą załogi z ponad 30 krajów świata. Rainforest Challenge to trzecia na świecie pod kątem wielkości impreza motoryzacyjna, zaraz po Baja 1000 i rajdzie Dakar. W 2021 odbywa się pierwsza Polska edycja tego rajdu. Organizowana we współpracy z Twórcami RFC Malezja jest największą imprezą terenową o charakterze przeprawowym w tej części Europy. Zmagania odbędą się na elbląskich poligonach – Modrzewina i Terkawka. Na miejscu stawiło się niemal sto załóg, głównie z Polski, ale są także zespoły z Belgii, Słowacji, Ukrainy, Rosji czy Niemiec.

Rainforest Challenge edycja polska, prezentacja na elbląskiej Starówce

i

Autor: Krzysztof Jaworski

Trasy zostały wytyczone zostały z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i uwzględniają tereny o charakterze bagiennym, wodnym oraz trawersowym gwarantując różnorodność zmagań pełną prawdziwych wyzwań dla każdego zespołu. Zmagania w niezwykle wymagającym terenie będą odbywały się zarówno w dzień, jak i w nocy.

Pierwsze oficjalne starty przewidziano tu o 15.00. Zmagania potrwają do niedzieli. Wszelkie informacje na stronach Rain Forest Challenge Poland.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rajd offroadowy Rainforest Challange Poland, ostatni trening na elbląskim poligonie

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?