Offroadowa parada na elbląskiej Starówce

i

Autor: Urząd Miejski w Elblągu Offroadowa parada na elbląskiej Starówce

Terenówki na start. Dzisiaj (21.04) w Elblągu, rozpoczyna się Rain Forest Challenge Poland

2021-04-21 10:27

RFC, to jedna największych imprez off roadowych w tej części Europu. Na elbląskich poligonach zmierzy się blisko sto załóg. Symboliczny start imprezy miał miejsce na elbląskiej Starówce.

Rainforest Challenge (RFC) sięga korzeniami do 1997 roku i jest obecnie najbardziej uznaną na świecie imprezą terenową 4×4, w której co roku uczestniczą załogi z ponad 30 krajów świata. Rainforest Challenge to trzecia na świecie pod kątem wielkości impreza motoryzacyjna, zaraz po Baja 1000 i rajdzie Dakar. W 2021 odbywa się pierwsza Polska edycja tego rajdu. Organizowana we współpracy z Twórcami RFC Malezja jest największą imprezą terenową o charakterze przeprawowym w tej części Europy. Zmagania odbędą się na elbląskich poligonach – Modrzewina i Terkawka. Na miejscu stawiło się niemal sto załóg, głównie z Polski, ale są także zespoły z Belgii, Słowacji, Ukrainy, Rosji czy Niemiec.

Rainforest Challenge edycja polska, prezentacja na elbląskiej Starówce

i

Autor: Krzysztof Jaworski

Trasy zostały wytyczone zostały z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i uwzględniają tereny o charakterze bagiennym, wodnym oraz trawersowym gwarantując różnorodność zmagań pełną prawdziwych wyzwań dla każdego zespołu. Zmagania w niezwykle wymagającym terenie będą odbywały się zarówno w dzień, jak i w nocy.

Pierwsze oficjalne starty przewidziano tu o 15.00. Zmagania potrwają do niedzieli. Wszelkie informacje na stronach Rain Forest Challenge Poland.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rajd offroadowy Rainforest Challange Poland, ostatni trening na elbląskim poligonie

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE