Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Jantar

i

Autor: Centrum Spotkań Europejskich Światowid Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Jantar

Taniec i emocje. Przed nami „Jantar 2022”

2022-03-21 13:32

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza 26 marca 2022 na Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego "Jantar 2022". Młodzi tancerze z całego kraju walczyć będą o punkty, które pozwolą im podwyższać kategorie taneczne.

Organizacja turniejów dla naszych tancerzy to niesamowita przestrzeń do zdobycia turniejowego doświadczenia i zmierzenie się z tancerzami zrzeszonymi w klubach z całej Polski. Turniej jest także niepowtarzalną szkołą tolerancji i nauki radzenia sobie ze stresem. To także okazja do poznania nowych kroków i technik nabycia ogłady tanecznej – zapewniają organizatorzy Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego "Jantar 2022".

Turniej „Jantar 2022” ma charakter punktowy, dzięki czemu każda para ma szansę nie tylko na podium, ale też na zdobycie punktów w ogólnej klasyfikacji i podwyższenia klasy tanecznej. Wszystkie pary prezentują się przed 8-osobową komisją sędziowską, która ocenia technikę, a także wyraz artystyczny tancerzy. Zawody są również ciekawym wydarzeniem dla publiczności. Uczestnicy będą prezentować umiejętności w kombinacji tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz oddzielnie w stylach.

Klasa w tańcach standardowych, energia tańców latynoamerykańskich, przepych w strojach, makijażach to wszystko nadaje zawodom charakter widowiska – mówią organizatorzy. – Podczas turniejów dostrzec można progres umiejętności par tanecznych, jaki osiągają one poprzez trenowanie tańca – są to m.in. prosta i zgrabna sylwetka, giętkość i zwinność ciała oraz lekkość ruchu – dodają organizatorzy.

Zawody rozpoczynają się o godz. 10:00 i realizowane będą w podziale na trzy bloki. Ostatni blok, w którym zaprezentują się najbardziej doświadczeni zawodnicy wystartuje o godz. 17:00. Turniej odbędzie się w CSE „Światowid” w Elblągu na sali widowiskowo-sportowej.

Przez lata straszyły nie tylko dzieci. Kładki dla pieszych na dworcu kolejowym w Białymstoku będą zdemontowane