Baltic Cup

i

Autor: Światowid Elbląg

Tancerze z 32 krajów świata zjadą się do Elbląga

2022-10-05 14:13

Wszystko po to by rywalizować na parkiecie podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup i Mistrzostw Świata Par Standardowych u 21. Turnieje odbędą się między 7- a 9 października, w hali sportowo widowiskowej przy Grunwaldzkiej w Elblągu. W weekend o miejsca na podium powalczą też tancerze trenujący w Elbląskim Klubie Tańca „Jantar”.

22. edycja MFT „Baltic Cup” oraz Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21 zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Tradycją turnieju jest, że podczas sobotnich i niedzielnych finałów publiczności prezentują się najlepsi z najlepszych tancerzy. Prestiż imprezy podnoszą sędziowie, którzy w swojej karierze zawodowej byli mistrzami Polski, Europy i świata. Imprezę prowadzi niezmiennie od lat Danuta Niemczynowicz-Przekop, dzięki której MFT „Baltic Cup” ma swój niepowtarzalny klimat.

W turniejowych zmaganiach wystąpią także elblążanie.Większość par trenujących na co dzień w Elbląskim Klubie Tańca „Jantar” zatańczy podczas MFT „Baltic Cup”. Filozofią naszego klubu jest rywalizowanie z najlepszymi. Wszystko po to by podnosić swój poziom taneczny – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Miłośnikom tańca nie trzeba przypominać, że MFT „Baltic Cup” to prestiżowy festiwal i największa tego typu impreza w rejonie Morza Bałtyckiego. Niezdecydowanym podpowiadamy, że sportowych emocji podczas tej imprezy nie zabraknie. Owacje na stojąco dla najlepszych, łzy wzruszenia tancerzy, których setki godzin ćwiczeń zostały docenione przez jurorów. Rozstrzygnięcie, która z par zdobędzie tytuł Mistrzów Świata Par Standardowych u-21 – wszystko to podczas tanecznego święta, które odbędzie się w dniach 7-9 października w Elblągu.

Kradzież w sklepie w Częstochowie
Sonda
Co sądzisz o kolejnej podwyżce stóp procentowych?