Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu

i

Autor: Krzysztof Jaworski Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu

Sztuka na ferie. W Galerii El w Elblągu trwają Sztukaferie

2021-01-08 14:21

Sztukaferie, to nazwa cyklu akcji, jakie Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu przygotowało na tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Z powodu pandemii tym razem zajęcia odbywają się w formie online.

Wśród propozycji są „Wykłady o Sztuce Abstrakcyjnej”, propozycja dla starszej młodzieży, od lat 14, dwa odcinki, które będą kontynuować serię wykładów mówiących o historii polskiej sztuki abstrakcyjnej, włączając w to wszystko kontekst Elbląga i Galerii EL. Nieco młodsi mogą skorzystać z „Warsztatów Małego Artysty” – lekcji w formie wideo, podczas której każdy będzie mógł stworzyć obrazy inspirowane twórczością Ryszarda Winiarskiego. „Dźwiękospacery” – to seria 5 spotkań, które pomogą naszym uczestnikom odkryć jakie dźwięki czekają na nich w mieście (11-15.01., godz. 10:00-11:00 bez limitu wieku). Godna polecenia jest też „Sztuka w Słowie” – 3 zajęcia rozbudzające kreatywność i wyobraźnię uczestników poprzez zabawę słowem nawiązując do sztuki (11-13.01. godz. 12:00-13:00; wiek 7-12 lat)

Zajęcia ukierunkowane są na konkretne grupy wiekowe młodych uczestników, ale skorzystać mogą z nich wszyscy chętni. Z racji uwarunkowań odbywać się będą w formie on-line poprzez platformę Google Meet. Link do zajęć online pojawi się na stronach poszczególnych „wydarzeń” utworzonych na profilu Facebook Galerii EL. Udział we wszystkich aktywnościach jest darmowy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Stuletnia tablica Dębu Napoleon

QUIZ. Pytania za gwarantowany tysiąc w "Milionerach"! Większość graczy na nich poległa!

Pytanie 1 z 10
Jesli Kosma jest kosmaty, to natura nie pożałowała mu: