Szkolne ławki zamienią na terminal lotniczy. Ten kierunek jest coraz bardziej popularny

2020-10-05 13:06

Firma lotniskowa LS Airport Service jest zainteresowana współpracą z Zespołem Szkół Gospodarczych w Elblągu. W projekcie udział wezmą uczniowie szkół średnich kształcących się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali. O szczegółach czytaj na ESKA Elbląg.

Firma lotniskowa zainteresowana współpracą z elbląską szkołą 

Projekt skierowany jest do uczniów szkół średnich, kształcących się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali. Kierunek ten staje się coraz bardziej popularny, nie tylko na rynku edukacyjnym Elbląga, ale i całej Polski. Dzięki staraniom Zespołu Szkół Gospodarczych, LS Airport Service, firma obsługi naziemnej z Warszawy w roku szkolnym 2020/2021 będzie realizowała nowy projekt edukacyjny w elbląskiej szkole.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?

Szkolne ławki zamienią na terminal lotniczy

Szkolenie praktyczne uczniowie przejdą na terenie Portu Lotniczego w Gdańsku, zajęcia teoretyczne będą prowadzone przez pracowników lotniska na terenie szkoły. Wybrana grupa uczniów zdobędzie możliwość odbycia praktyk, stażu czy też podjęcia pracy właśnie w firmie LS. Wcześniejsze działania szkoły w ramach współpracy z gdańskim lotniskiem dały bardzo dobre efekty. Kilkoro z absolwentów znalazło zatrudnienie w porcie lotniczym. Uczniowie ZSG już niedługo rozpoczną pierwsze zajęcia z pracownikami lotniska, wyjadą na spotkania studyjne do portu lotniczego, a na wiosnę odbędą miesięczne praktyki.

ZSG było pierwszą w kraju szkołą w programie obsługi lotnisk

Transport lotniczy to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu transportowego. Co roku notuje się wzrost liczby operacji lotniczych i stały wzrost podróżnych korzystających z portów lotniczych, a tym samym zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel handlingowy wzrasta.

Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu to pierwsza szkoła w Polsce, która w 2018 roku uczestniczyła w takim projekcie. Spółka Welcome Airport Services zajmuje się obsługą pasażerów i samolotów w portach: w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu, Katowicach oraz Gdańsku. Elbląscy uczniowie przez 10 miesięcy zdobywali umiejętności niezbędne do pracy w usługach handlingowych w portach lotniczych.

W Świętokrzyskiem ruszyła Akcja defibrylacja