Rainforest Challenge edycja polska, ostatni trening

i

Autor: Krzysztof Jaworski Rainforest Challenge edycja polska, ostatni trening

Śnieg, błoto i ryk silników. Trening RFC Poland na elbląskim poligonie [VIDEO]

2021-02-22 14:00

W kwietniu Elbląg będzie gospodarzem jednej z największych imprez offroadowych w Europie. W weekend na poligonie przy Dąbrowskiego organizatorzy przeprowadzili ostatni oficjalny trening – rajd próbny przed wydarzeniem głównym.

Próbny rajd RFC Poland zgromadził na starcie ponad 60 ekip z całej Polski. Przygotowanych było kilka tras, od klasy soft, typowo turystycznej, przygotowanej pod niemodyfikowane pojazdy Terenowe oraz klasy SUV, przez medium, gdzie bardzo przydatna była wyciągarka po i medium + gdzie dozwolona była jedynie wyciągarka typu Tirfor, po klasę hard, gdzie na kierowców czekały niemal strome zjazdy, równie wymagające podjazdy, drzewa, wąwozy i niezwykle wymagające odcinki techniczne. Próbny rajd RFC Poland był okazją do przetestowania sprzętu dla kierowców, ale przede wszystkim sprawdzianem dla organizatorów. Główny nacisk położono na pracę sędziów. Jak wyglądały zmagania, zobacz na filmie:

Rajd offroadowy Rainforest Challange Poland, ostatni trening na elbląskim poligonie

Wielki finał RFC Poland odbędzie się od 21 do 25 kwietnia w Elblągu. Terenem offroadowych zmagań będzie Modrzewina, Bażantarnia i poligon przy Dąbrowskiego. Spodziewanych jest około 200 załóg z całego świata.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?